Marcus Hellner z problemami w przygotowaniach

fot. Fredrik Sandberg / Tt
fot. Fredrik Sandberg / Tt

Szwedzki portal Expressen.se donosi, że jeden z ich najlepszych biegaczy narciarskich, borykał się w trakcie sezonu przygotowawczego z kontuzją pleców. – Moje treningi były zachowawcze, gdyż po raz pierwszy w karierze pojawiły się problemy z kręgosłupem – mówił Marcus Hellner.

Marcus Hellner przygotowuje się do sezonu wraz z pozostałą częścią ekipy męskiej w Oberstdrofie. Problem z napięciem mięśni pleców pojawił się w lipcu. Doskwierał mu przez około tydzień, ale spowodował opóźnienia w wprowadzeniu mocniejszych obciążeń. Po ustąpieniu kontuzji Hellner musiał do cięższych treningów podchodzić stopniowo. – Nie był to duży problem, ale musiałem się oszczędzać, aby kontuzji nie pogłębić – mówił Marcus.

Hellner nie ma za sobą udanego sezonu. Ubiegłej zimy zdobył srebro na mistrzostwach świata, ale tylko w sztafecie. Indywidualnie nie świętował żadnego sukcesu. Tym razem ma nadzieję, że uda mu się powalczyć o lepsze wyniki. Marcus podkreśla, że w szwedzkiej ekipie bardzo dobrze prezentuje się Calle Halfvarsson. – Dzisiaj jest dobrym wyznacznikiem, ile jeszcze nam brakuje do dobrej formy – powiedział Hellner o Halfvarssonie.

Źródło: Expressen.se             
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.