Marcin Bachleda dla Sportsinwinter.pl: “Myślę że dobrze trafiłem”.

fot. winterszus.pl
fot. winterszus.pl

Były skoczek narciarski Marcin Bachleda po zakończeniu swojej sportowej kariery, został serwismenem polskiej Kadry Juniorów. Zapytany o to jak się czuje w swojej nowej roli, odpowiedział: – Bardzo dobrze czuję się w tej roli. Jest to zupełnie nowa funkcja, ale myślę, że zawsze chciałem robić coś związanego ze skokami  jak skończę karierę. Uważam, że dobrze trafiłem.

Nowy serwismen ocenił przygotowania Kadry Juniorów do sezonu. – Myślę, że przygotowania idą w bardzo dobrym kierunku, widać duże postępy u tych chłopców, którzy przyszli teraz do tej grupy – mówił były reprezentant Polski. – Moim zdaniem to pójdzie w dobrym kierunku. Zapytaliśmy byłego skoczka o to czy ktoś wyróżnia się pod względem skoków w Kadrze Juniorów. – Nie, myślę,  że zawodnicy żyją wspólnie, lubią się i nie chcą mieć jednego lidera – tłumaczył Bachleda. – Po prostu budują sobie tak formę, żeby jeden drugiego uzupełniał. Myślę, że to jest ich zaleta – dodał.

Bachleda wypowiedział się również na temat dalszych planów kadry C. – Teraz mamy ostatnie zawody FIS Cup w Rumuni a później są Mistrzostwa Polski w Szczyrku. Następnie będziemy szukać miejsca, gdzie będzie można trenować już na torach lodowych. Na sam koniec, zapytany został o główny cel grupy w sezonie zimowym. – Naszym głównym celem są Mistrzostwa Świata Juniorów w Kazachstanie i myślę, że do tego będziemy się głownie przygotowywać – zakończył popularny Diabałek.

Pełny wywiad video

źródło: Franciszek Damboń /sportinwinter.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.