Marcel Hirscher nie wyklucza występu w Levi

Fot. Erich Spiess/ÖOC

Fot. Erich Spiess/ÖOC

Powrót Marcela Hirschera do wyścigów nastąpi dużo wcześniej niż planowano? To całkiem możliwe. Po poniedziałkowym treningu na tyczkach w Reiteralm Austriak czuł się na tyle dobrze, że brany jest pod uwagę jego występ w Pucharze Świata w Levi.

Jeszcze niedawno Hirscher zgłaszał ból w kostce przy jej ściśnięciu w bucie narciarskim, ale wydaje się, że problemy te już ustąpiły. Bardzo pozytywne informacje pojawiły się po niedawnym treningu w Reiteralm. Złamana w sierpniu kostka już nie dokucza 6-krotnemu zdobywcy dużej kryształowej kuli i nie jest wykluczone, że austriacki alpejczyk pojawi się na zawodach PŚ w Levi.

Pierwotnie mówiło się, że powrót Hirschera nastąpi dopiero w Beaver Creek na początku grudnia. Jednak jeśli kondycja zdrowotna Austriaka w najbliższych dniach będzie wystarczająco dobra to być może zdecyduje się on polecieć do Finlandii na pierwsze w sezonie zawody alpejskiego PŚ mężczyzn. Jako że nie udało się przeprowadzić zawodów PŚ w gigancie w Sölden dla mężczyzn, może okazać się, że Hirscher jednak nie straci wiele na początku sezonu. Ostateczna decyzja na temat startu Marcela w slalomie w Levi powinna zostać podjęta w czwartek.

Źródło: skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.