fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

Występ Marcela Hirschera w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Levi jest coraz bardziej prawdopodobny. Dziś Austriak poinformował, że poleci do Finlandii na pierwsze w tym sezonie zawody alpejskiego PŚ mężczyzn.

Choć kostka Hirschera wciąż nie jest w idealnym stanie i austriacki alpejczyk przy jeździe z większym obciążeniem musi zmagać się z bólem, to nie ma on ochoty przegapić slalomowych zawodów w Levi. – Warto spróbować – napisał Marcel na swojej stronie na facebooku. Hirscher wznowił treningi z tyczkami dopiero w poniedziałek, ale najwyraźniej stwierdził, że najwyższy czas stanąć do walki z rywalami na trasie Pucharu Świata. – Po dzisiejszym treningu w Reiteralm zdecydowaliśmy, że spróbujemy – powiedział Hirscher, który dziś poleci prywatnym lotem z Salzburga do Kittilä, skąd samochodem pojedzie do Levi, gdzie w niedzielę odbędą się zawody PŚ mężczyzn.

Marcel Hirscher w swojej karierze czterokrotnie zajmował miejsca w czołowej trójce slalomu w Levi. Dwukrotnie był najlepszy – w 2016 i 2013 roku, natomiast w 2012 i 2014 roku był drugi.

Pozostali austriaccy slalomiści, którzy wezmą udział w niedzielnych zmaganiach przebywają od kilku dni w szwedzkim Kåbdalis, gdzie przygotowują się do pucharowego występu.

Źródło: facebook.com/hirschermarcel, kleinezeitung.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.