Marcel Hirscher i Eva-Maria Brem sportowcami roku 2016 w Austrii

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

Narciarstwo alpejskie cieszy się w Austrii niebywale większym zainteresowaniem niż w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, gdyż Austria górami i nartami stoi. Wczorajszego wieczora odbyło się w Wiedniu wręczenie nagród dla najlepszych sportowców tego kraju. Laureatami za rok 2016 zostali Marcel Hirscher i Eva-Maria Brem.

Dla Hirschera to już trzecie takie wyróżnienie w historii. Poprzednio zwyciężał w konkursie na sportowca roku w Austrii w latach 2012 i 2015. Głosowanie zostało przeprowadzone wśród członków SMA (Związek Austriackich Mediów Sportowych). Alpejczyk, który w 2016 roku zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz został najlepszym gigancistą otrzymał 1570 głosów. Na drugim miejscu znalazł się tenisista Dominik Thiem z liczbą 1422 głosów. Ta dwójka zdecydowanie górowała nad całą resztą. Trzecie miejsce zajął piłkarz Christian Fuchs, który dostał 524 głosy.

Również w kategorii kobiet tytuł powędrował do osoby reprezentującej narciarstwo alpejskie. Słabszy występ przed tygodniem w Sölden może tymczasowo osłodzić Evie-Marii Brem właśnie nagroda dla najlepszej sportsmenki Austrii za wcześniejsze dokonania w 2016 roku. Co ciekawe jest to już siódmy raz z rzędu, kiedy laureatką tej nagrody jest zawodniczka uprawiająca narciarstwo alpejskie. W poprzednich trzech latach była to Anna Veith. Natomiast dla Brem jest to pierwsze takie wyróżnienie, które zawdzięcza zdobyciu małej kryształowej kuli za slalom gigant. Brem, która zdobyła 1400 głosów zdecydowanie pokonała w plebiscycie siedmioboistkę Ivonę Dadić (680 głosów) oraz skeletonistkę Janine Flock (445 głosów).

Źródło: ski-online.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.