Marcel Hirscher i Anna Veith sportowcami roku w Salzburgu

fot. Melodie Everson

Marcel Hirscher oraz Anna Veith zostali nagrodzeni tytułami sportowców roku w Austrii. Na uroczystej Gali Leonidas w Salzburgu otrzymali “Złote Lwy”. 

Gala Leonidas w Salzburgu odbyła się już po raz jedenasty. Tytuł sportowca roku po raz szósty powędrował do narciarza alpejskiego  Marcela Hirschera, który wyprzedził zwycięzcę rajdu Dakar Matthiasa Walknera oraz biegacza Günthera Matzingera. Hirscher w tym sezonie zdobył trzy medale olimpijskie, w tym dwa złote, oraz kryształowe kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, za gigant oraz slalom. – Ta statuetka ma ogromne znaczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak zaczął się mój sezon z powodu kontuzji. Sukcesy powróciły niespodziewanie szybko. Dzisiejszy dzień to wyjątkowy i piękny koniec roku, który był niezwykły pod każdym względem – mówił na gali Marcel.

Wśród pań najlepszą sportsmenką została również narciarka alpejska Anna Veith, która Złotego Lwa otrzymała po raz czwarty. Veith w plebiscycie pokonała biegaczkę narciarską Teresę Stadlober oraz karatekę Alisę Buchinger. – Zawsze wielkim zaszczytem jest zostać sportowcem roku. W Salzburgu konkurencja jest niezwykle silna. Po kontuzji bardzo długa droga doprowadziła mnie do tego Lwa, więc na pewno ma dla mnie szczególną wartość – komentowała po otrzymaniu nagrody.

W ubiegłym roku Hirschera zdetronizował skoczek narciarski Stefan Kraft, który po świetnym sezonie został nagrodzony Złotym Lwem.

źródło: Tiroler Tageszeitung / ORF / informacja własna 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.