Marcel Hirscher i Anna Gasser sportowcami roku w Austrii

fot. Onimra via Wikimedia Commons / CC BY SA

fot. Onimra via Wikimedia Commons / CC BY SA

Marcel Hirscher (narciarstwo alpejskie) i Anna Gasser (snowboard) zostali wybrani sportowcami roku w Austrii. Dla Hirscshera jest to czwarty triumf z rzędu, Gasser wygrała po raz drugi. Nagrody za zwycięstwo w głosowaniu przeprowadzonym przez dziennikarzy austriackich zrzeszonych w Sports Journalists Assiociation Sports Media Austria (SMA) zostały przyznane na gali Sporthilfe.

Hirscher, opromieniony dwoma złotymi medalami w Pjongczangu i od siedmiu lat niekwestionowany hegemon w alpejskim PŚ, zdecydowanie zwyciężył z wynikiem 1111 punktów – wyprzedził tenisistę Dominica Thiema (872 pkt) i saneczkarza Davida Gleischera (316 punktów). W piątce wśród uprawiających sporty zimowe znalazł się też inny narciarski mistrz olimpijski Matthias Mayer na miejscu piątym.

Wśród pań zwycięstwo Gasser (mistrzyni olimpijskiej) było jeszcze bardziej niekwestionowane – 1356 punktów, druga na tej liście lekkoatletyczna wieloboistka Ivona Dadic miała tylko 573 punkty. Trzecie i czwarte miejsce zajęły odpowiednio druga w Pjongczangu w supergigancie Anna Veith (417 punktów) oraz panczenistka Vanessa Herzog.

W innych kategoriach również doceniono uprawiających sporty zimowe: czwarte miejsce w kategorii: drużyna roku zajęli saneczkarze Peter Penz i Georg Fischler, nowicjuszem roku został wspominany wyżej Gleischer, wśród kobiet w kategorii niepełnosprawny sportowiec triumfowała alpejka Claudia Loesch.

WYNIKI

źródło: oesv.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.