Manuel Poppinger zakończył karierę. Już ma nowe zajęcie

Austriak Manuel Poppinger zdecydował się zakończyć karierę. Skoczek zawiesił ją już wcześniej i nie zamierza wracać na skocznię. Ostatni raz na zawodach pod egidą FIS zaprezentował się w styczniu tego roku, był medalistą najważniejszych imprez w świecie skoków narciarskich.

Manuel Poppinger po tym jak w styczniu ostatni raz brał udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Planicy, nie pojawiał się na skoczni, zwłaszcza w zawodach rangi Pucharu Świata. Austriacki zawodnik, który największe sukcesy osiągał za czasów kadencji Heinza Kuttina, zawiesił karierę i w piątek poinformował media o swojej decyzji – odwieszeniu nart na kołek.

Poppinger zakończył karierę z myślą o nowym zadaniu, którego podjął się po porzuceniu regularnego myślenia o skakaniu. Obecnie pracuje w austriackiej korporacji związanej z transportem – ASFINAG. – To przynosi mi przyjemność – stwierdził Austriak.

30-latek z Innsbrucka dwukrotnie stawał na podium najważniejszych imprez kalendarza sezonu skoków. Brązowy medal w drużynie zdobył w 2016 roku podczas MŚ w lotach w Kulm, a podczas rozgrywanego rok wcześniej światowego czempionatu w szwedzkim Falun, wraz z kolegami z zespołu świętował srebro. 3-krotnie meldował się w najlepszej “10” zawodów PŚ, a także dwukrotnie stawał na podium PK, z czego 3 razy na jego najwyższym stopniu.

Źródło: laola1.at/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.