Mamy wyniki przedsezonowego sprawdzianu polskich biathlonistek

Pod koniec rusza biathlonowy puchar świata. Dla większości reprezentacji jest to czas, w którym odbywają się ostateczne, przedsezonowe testy. Nie inaczej było z polską ekipą – wewnętrzna rywalizacja odbyła się w położonej w austriackiej części Tyrolu miejscowości Obertilliach.

Hojnisz-Staręga we własnej lidze

Do zawodów rywalizacji stanęło 11 zawodniczek i 10 zawodników. W sobotę rywalizowano w skróconym biegu indywidualny. Panie biegły na 11,5 km, zaś każde pudło kosztowało 45 sekund. W tej rywalizacji nie było mocnych na Monikę Hojnisz-Staręgę, drugą najszybszą w biegu oraz bezbłędną (i szybką) na strzelnicy. O 3:42 min. wyprzedziła ona Magdalenę Piczurę i 3:57 min. Annę Mąkę. Zwraca uwagę słaba dyspozycja strzelecka (mimo bardzo dobrej biegowej Kamili Żuk). Do biegu stanęła też Joanna Jakieła, która wystartowała pomimo choroby.

Powyżej wyniki skróconego biegu indywidualnego kobiet

W niedzielę panie startowały w sprincie. Nie było już wśród nich najlepszej w sobotę Moniki Hojnisz-Staręgi ani Joanny Jakieły, która ostatecznie wycofała się z powodu choroby. Najlepsza okazała się Anna Mąka o 29 sekund przed Magdaleną Piczurą o 33 sekund przed Kamilą Żuk, która znowu biegła szybko i źle strzelała.

Guzik i Filip najlepsi wśród mężczyzn

W biegu indywidualnym na 14 km wygrał Grzegorz Guzik, który biegł najszybciej i najmniej razy spudłował – ale to i tak oznaczało trzy pomyłki na strzelnicy. Dzień później Guzika nie oglądaliśmy już na trasie i strzelnicy, a najlepszy okazał się dość niespodziewanie Wojciech Filip w dość wyrównanej rywalizacji.

1. G. Guzik 3 01:52 36:34 40:41
2. P. Pancerz 4 01:56 37:35 42:31 +1:50
3. Ł. Szczurek 5 01:54 37:19 42:58 +2:17
4. T. Jakieła 6 02:11 36:43 43:24 +2:43
5. W. Skorusa 4 02:18 38:23 43:41 +3:00
6. W. Filip 7 01:51 36:55 44:01 +3:20
7. A. Nędza-Kubiniec 7 01:46 37:20 44:21 +3:40
8. P. Bryn 4 02:44 38:46 44:30 +3:49