Mamy wyniki przedsezonowego sprawdzianu polskich biathlonistek

21:50, 15.11.2021 Jarosław Gracka

Pod koniec rusza biathlonowy puchar świata. Dla większości reprezentacji jest to czas, w którym odbywają się ostateczne, przedsezonowe testy. Nie inaczej było z polską ekipą - wewnętrzna rywalizacja odbyła się w położonej w austriackiej części Tyrolu miejscowości Obertilliach.

Hojnisz-Staręga we własnej lidze

Do zawodów rywalizacji stanęło 11 zawodniczek i 10 zawodników. W sobotę rywalizowano w skróconym biegu indywidualny. Panie biegły na 11,5 km, zaś każde pudło kosztowało 45 sekund. W tej rywalizacji nie było mocnych na Monikę Hojnisz-Staręgę, drugą najszybszą w biegu oraz bezbłędną (i szybką) na strzelnicy. O 3:42 min. wyprzedziła ona Magdalenę Piczurę i 3:57 min. Annę Mąkę. Zwraca uwagę słaba dyspozycja strzelecka (mimo bardzo dobrej biegowej Kamili Żuk). Do biegu stanęła też Joanna Jakieła, która wystartowała pomimo choroby.

Powyżej wyniki skróconego biegu indywidualnego kobiet

W niedzielę panie startowały w sprincie. Nie było już wśród nich najlepszej w sobotę Moniki Hojnisz-Staręgi ani Joanny Jakieły, która ostatecznie wycofała się z powodu choroby. Najlepsza okazała się Anna Mąka o 29 sekund przed Magdaleną Piczurą o 33 sekund przed Kamilą Żuk, która znowu biegła szybko i źle strzelała.

Guzik i Filip najlepsi wśród mężczyzn

W biegu indywidualnym na 14 km wygrał Grzegorz Guzik, który biegł najszybciej i najmniej razy spudłował - ale to i tak oznaczało trzy pomyłki na strzelnicy. Dzień później Guzika nie oglądaliśmy już na trasie i strzelnicy, a najlepszy okazał się dość niespodziewanie Wojciech Filip w dość wyrównanej rywalizacji.

1.G. Guzik301:5236:3440:41
2.P. Pancerz401:5637:3542:31+1:50
3.Ł. Szczurek501:5437:1942:58+2:17
4.T. Jakieła602:1136:4343:24+2:43
5.W. Skorusa402:1838:2343:41+3:00
6.W. Filip701:5136:5544:01+3:20
7.A. Nędza-Kubiniec701:4637:2044:21+3:40
8.P. Bryn402:4438:4644:30+3:49