Małysz i Schlierenzauer wezmą udział w biegu “Wings for Life”

SAM_2853Już 3 maja w prawie czterdziestu miejscach na całym świecie odbędzie się druga edycja charytatywnego biegu “Wings for Life”. Dochody zostaną przeznaczone na badania nad metodami leczenia uszkodzeń rdzenia kręgowego. W biegu udział weźmie Adam Małysz oraz Gregor Schlierenzauer.

“Wings for Life World Run” to globalna impreza sportowa dla biegaczy i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tym roku, druga już edycja biegu wystartuje 3 maja o godz. 13:00 czasu polskiego. W naszym kraju impreza odbędzie się w Poznaniu.

Bieg ten jest wyjątkowy, gdyż pół godziny po starcie, na trasie pojawia się samochód, początkowo jadący z prędkością 15 km/h. Wraz z upływającym czasem, prędkość wzrasta do 35 km/h wyprzedzając ostatniego uczestnika. Zasady są proste – kogo auto dogoni, dla tego bieg się kończy.

Każdy uczestnik ma prawo do utworzenia swojej własnej drużyny lub dołączenia do już istniejącej. Swoje drużyny mają już Adam Małysz oraz Gregor Schlierenzauer. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Adam Małysz zapowiedział swój udział w imprezie oraz wypowiedział się na jej temat: – Inicjatywa jest szczytna – biegniemy dla tych, którzy nie mogą i pomagamy potrzebującym. Na pewno wystartuję i Was również gorąco do tego zachęcam –  napisał Małysz.

Również Austriak wypowiedział się na temat zbliżającego się biegu:  Czuję się sprawny i dobrze przygotowany fizycznie do tej biegowej przygody. Obecnie w górach szlifuję swoją wytrzymałość, która na pewno przyda mi się na trasie. Być może w mojej drużynie pobiegnie aż trzycyfrowa liczba osób. Jakby nie było, jestem już zadowolony z dotychczasowej ekipy – powiedział Schlierenzauer.

Obaj sportowcy brali udział również w zeszłorocznej edycji biegu. W zeszłym roku Austriakowi udało się przebiec 18,5 kilometra, a na koncie Małysza znalazło się o 680 metrów więcej. Aktualnie Team Adam Małysz liczy powyżej 70 osób , a drużyna Schlierenzauera 90 członków.

Źródło: Facebook.com / wingsforlifeworldrun.com / gregorschlierenzauer.at

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.