Maliszewska nie powalczy o medal MŚ. Zawody odwołane przez koronawirusa

fot. Paweł Skraba/PZLS

fot. Paweł Skraba/PZLS

Mistrzostwa świata w short tracku w Seulu zostały odwołane z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. W oświadczeniu Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU) czytamy również, że przełożenie wydarzenia lub zorganizowanie go w innym miejscu byłoby „trudne do zrealizowania”.

Koronawirus paraliżuje świat sportu. Z powodu epidemii nie odbędą się zaplanowane w dniach 13-15 marca mistrzostwa świata w short tracku w Seulu – poinformowała w środę Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU). Najlepsza obecnie polska zawodniczka Natalia Maliszewska przebywa na zgrupowaniu w Kazachstanie.

Władze stolicy Korei Południowej zarządziły zamknięcie lodowiska Mokdong i odwołanie wszystkich zawodów. – Biorąc pod uwagę niepewny rozwój koronawirusa na całym świecie, ograniczone i niepewne dostępne przedziały czasowe w nadchodzących tygodniach oraz wyzwania logistyczne potencjalnych organizatorów i drużyn uczestniczących, odłożenie i / lub przeniesienie mistrzostw byłoby trudne do zrealizowania – czytamy w komunikacie ISU.

Natalia Maliszewska oraz Nikola Mazur wraz z dwoma osobami ze sztabu przebywają aktualnie na zgrupowaniu w Nursułtanie. – W poniedziałek 2 marca do Kazachstanu mieli się udać kolejni nasi reprezentanci, m.in. Kamila Stormowska, która ostatnio była trzecia na 500 m w Dordrechcie” – powiedział PAP dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki. Służby medyczne w Korei Południowej przekazały, że liczba osób zarażonych koronawirusem przekroczyła w tym kraju tysiąc. Dotychczas zmarło 12 osób.

Źródło: insidethegames.biz/ PAP

Mateusz Król
Obserwuj