Mała rewolucja w kalendarzach LGP 2020

Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosiła wstępny kalendarz FIS Grand Prix 2020. Nie zobaczymy letnich skoków w Zakopanem i Hakubie. Cieszyć mogą się Panie – zaplanowano dla nich jeden konkurs więcej niż w ostatnim cyklu.

Wisła pozostaje stałym punktem programu – po raz czwarty z rzędu to właśnie na skoczni im. Adama Małysza w dniach 18-19. lipca 2020 r. zostaną zainaugurowane letnie zmagania panów. Tydzień później, tj. 25-26. lipca odbędą się konkursy w Szczuczyńsku. Położone w Kazachstanie miasto niespodziewanie zastąpiło w kalendarzu niemieckiego wieloletniego pewniaka – Hinterzarten. Ostatni w pierwszym periodzie konkurs odbędzie się 8. sierpnia w Courchevel.

Zabraknie zmagań w Zakopanem, które w 2019 r. rozgrywane były weekend po konkursie we Francji. Pierwszy etap rywalizacji Panów zakończy się zatem aż 10 dni wcześniej niż w tym roku. Drugi period rozpocznie się w weekend 12-13. września w Czajkowskim w Rosji, następnie cykl przeniesie się do Liberca (19-20. września), a w dalszej kolejności do Austrii. Dokładna lokalizacja nie została jeszcze potwierdzona, ale możliwe, że będzie to podobnie jak w tym sezonie Hinzenbach. FIS Grand Prix Panów zakończy się 3. października w Klingenthal.

Panie na pierwszy konkurs udadzą się do Courchevel (7. sierpnia), zamiast wzorem poprzednich lat do Hinterzarten, zaś 16. sierpnia rywalizować będą w czeskim Frenstacie. Kolejne dwa konkursy odbędą się w Czajkowskim, w tym samym terminie, co zmagania panów Zakończenie sezonu świętować będą razem ze skoczkami w niemieckim Klingenthal.

Wstępny kalendarz FIS Grand Prix 2020

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.