Maksimochkin i Tikhonova ze złotymi medalami Mistrzostw Rosji!

Wczoraj na olimpijskim obiekcie w Krasnej Polanie odbyły się Mistrzostwa Rosji , w których wśród mężczyzn triumfował Mikhail Maksimochkin. Uzyskał on w swoich skokach 96,5 metra oraz 106,5 metra ustanawiając tym samym nowy letni rekord obiektu, który do tej pory wynosił 106 metrów. Drugie miejsce zajął Vladislav Boyarintsev ( 96,5 metra oraz 105 metrów) a ostatnie miejsce na podium wywalczył Anton Kalinitschenko ( 96 metrów i 104 metry). Na dalszych miejscach uplasowali się bardziej doświadczeni zawodnicy tacy jak Denis Korniłow i Dimitrij Wasiliew.

Wśród kobiet złoty medal wywalczyła Sofya Tikhonova ( 90,5 metra oraz 94,5 metra), która wyprzedziła najbardziej doświadczoną rosyjską skoczkinie – Irinę Avvakumovą ( 89 metrów i 93 metry). Ostatnie miejsce na podium zajęła Anastasiya Gladysheva ( 84 metry i 91,5 metra).

Rywalizacja juniorska przyniosła triumf dla Vadima Szyszkina i Sofii Tichonowej.

Podczas drugiego dnia Mistrzostw Rosji na obiektach w Krasnej Polanie odbyła się seniorska i juniorska rywalizacja drużyn mieszanych. Konkurs  seniorów składał się tylko z jednej serii. Złote medale wywalczyła ekipa z Niżnego Nowogrodu, którą reprezentowali: Natalia Sołowiowa, Denis Korniłow, Maria Zotowa i Michaił Maksimoczkin. Najdłuższy skok na odległość 102,5 metra oddał wczorajszy zwycięzca konkursu indywidualnego – Michaił Maksimoczkin. Drugie miejsce zajął zespół z Permu, w skład którego weszli: Xenia Kablukowa, Georgij Czerwiakow, Anastazja Gładyszewa i Aleksiej Kamynin. Najdalej z tej grupy lądował Kamynin, który w swojej próbie uzyskał 98 metrów. Brąz przypadł ekipie z regionu moskiewskiego. Skład tej drużyny stanowili: Aleksandra Kustowa, Dmitrij Wasiljew, Anna Żukowa i Ilmir Hazetdinow, który oddał najdłuższy skok uzyskując 99,5 metra.

Rywalizację drużyn mieszanych w kategorii juniorów wygrał zespół z Sankt Petersburga, w skład którego weszli: Maria Jakowlewa, Aleksander Marczukow, Sofia Tichonowa i Siergiej Pyżow.

Źródło: allsportinfo.ru