Makarainen w składzie Finlandii na MŚ w Lahti

Krista-ParmakoskiKaisa Makarainen jeszcze długo przed sezonem zimowym wspominała, że chciałaby wystartować podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Wszystko wskazuje na to, że fińska biathlonistka dopnie swego.

Znamy już pełny skład fińskich biegaczy narciarskich na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które już 22. lutego rozpoczną się w Lahti. Do męskiej reprezentacji zostali powołani: Risto Hakola Matti, Matti Heikkinen, Perttu Hyvärinen, Sami Jauhojärvi, Martti Jylhä, Lari Lehtonen, Iivo Niskanen, Ville Nousiainen, Anssi Pentsinen oraz Matias Strandvall. Decyzja wobec jednego miejsca w kadrze zostanie jeszcze rozstrzygnięta po zawodach Pucharu Świata w Otepie. Więcej zainteresowania wzbudził skład biegaczek.

Od sezonu letniego jedna z najlepszych biathlonistek świata Kaisa Makarainen mówiła, że chciałaby wystąpić podczas mistrzostw świata w Lahti już bez karabinu. Warunkiem było wystartowanie podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich. Biathlonistka wolała jednak walczyć o kryształową kulę w swojej dyscyplinie. Jednak duże zapotrzebowanie na szybkie biegaczki zmusiła trenera do powołania Kaisy. W składzie znalazła się także inna przedstawicielka biathlonu Mari Laukkanen, która startowała już w biegowym PŚ w Toblach i Falun. Poza biathlonistkami w składzie znalazły się także: Anne Kyllönen, Katri Lylynperä, Laura Mononen, Kerttu Niskanen,
Krista Pärmäkoski, Riitta-Liisa Roponen, Susanna Saapunki i Aino-Kaisa Saarinen.

Źródło: yle.fi

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.