Maiken Caspersen Falla: “Wszystko zagrało dziś perfekcyjnie”

fot: Jakub Balcerski

fot: Jakub Balcerski

Maiken Caspersen Falla obroniła w austriackim Seefeld tytuł mistrzyni świata w sprincie stylem dowolnym. Norweżka po zakończeniu rywalizacji była bardzo zadowolona ze swojego występu i przyznała, że wszystko ułożyło się dla niej perfekcyjnie.

W Seefeld Maiken Caspersen Falla dokonała bardzo trudnej sztuki i obroniła tytuł mistrzyni świata wywalczony przed dwoma laty w Lahti. Norweżka na konferencji prasowej była zadowolona ze swojej postawy i chwaliła serwismenów za pracę, którą wykonali przy przygotowaniu nart. – Jestem bardzo zadowolona i usatysfakcjonowana tym występem. Wszystko zagrało dziś perfekcyjnie. Moje narty też były idealnie przygotowane. Dziękuję całemu zespołowi serwisowemu – oni stanowią dużą część mojego sukcesu – mówiła Falla. – To niesamowite, że znowu jestem mistrzynią świata. – dodała 29-latka z Lørenskog.

Srebro zdobyła dziś Stina Nilsson, której nie udało się powtórzyć sukcesu z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Szwedka nie była jednak rozczarowana tym rezultatem. – Ten srebrny medal dużo dla mnie znaczy, zwłaszcza biorąc pod uwagę moje przygotowania do mistrzostw świata. W finale były dziewczyny, które są naprawdę mocne i miały dziś dużo sił – tłumaczyła wicemistrzyni świata. – Jest mi przykro z powodu występu moich koleżanek. Myślę, że gdyby nie upadek to miałybyśmy szansę, aby walczyć na finiszu, bo wszystkie byłyśmy mocne. Cieszę się jednak, że ja nie przewróciłam się – dodała Szwedka.

Na najniższym stopniu podium zawody ukończyła Mari Eide, dla której to największy sukces w karierze. Norweżka dotychczas nawet nie finiszowała w czołowej trójce w biegach Pucharu Świata, a w swoim debiucie na mistrzostwach świata mogła się cieszyć z brązowego medalu. – Jestem bardzo szczęśliwa, ale i zmęczona po tym biegu. To był mój pierwszy i jednocześnie ostatni występ na mistrzostwach świata. Teraz będę mogła odpocząć i wrócić do domu rodzinnego – mówiła sensacyjna brązowa medalistka.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.