Maiken Caspersen Falla najszybsza w Beitostølen, niespodzianka w biegu panów

fot: langrenn.com

fot: langrenn.com
fot: langrenn.com

Maiken Caspersen Falla i 20-letni Johannes Hoefslot Klaebo wygrali sprinty stylem dowolnym w norweskim Beitostølen. Niedzielna rywalizacja zakończyła trzydniowy cykl zmagań otwierających sezon narciarski w Norwegii.

W niedzielnych biegach sprinterskich nie wystartowały m.in. Marit Bjoergen i Ingvild Flugstad Oestberg, co znacząco ułatwiło zadanie Falli. Aktualna mistrzyni olimpijska w sprincie była najszybsza już w porannych eliminacjach. Norweżka wygrała je z czasem 2:47.79 min i wyprzedziła drugą Mari Eide o niespełna półtorej sekundy. 26-latka wywiązała się z roli faworytki do zwycięstwa i dość pewnie przeszła przez etap ćwierćfinałów i półfinałów. Małe problemy Falla miała w finale, gdzie bardzo wysoko poprzeczkę zawiesiła jej Słowenka Vesna Fabjan. Trzecie miejsce zajęła Mari Eide.

Wyniki sprintu kobiet

W rywalizacji mężczyzn dość niespodziewanie wygrał Johannes Hoefslot Klaebo. 20-letni Norweg już w eliminacjach pokazał się z dobrej strony i zajął drugie miejsce, ale mało kto się spodziewał, że będzie w stanie wygrać z dużo bardziej doświadczonymi biegaczami. Klaebo podszedł do ćwierćfinałów i półfinałów bez większej presji, co przełożyło się na dobry wynik. Norweski biegacz wygrał swój bieg 1/4 i 1/2 finału, a w decydującym pojedynku pokonał utytułowanych sprinterów. Drugie miejsce zajął Paal Golberg, a trzecie Finn Haagen Krogh.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.