Magnus Moan kończy karierę

fot. vertical.snd.no

fot. vertical.snd.no

Utytułowany kombinator norweski Magnus Moan poinformował norweski portal NRK o tym, że po obecnym sezonie zakończy swoją karierę. Norweg to wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

35-letni kombinator nie jest ostatnio w najwyższej formie. W tym sezonie startował jedynie w Ruce, Lillehammer i Otepaa. Nie osiągnął tam wyników, które byłyby dla niego satysfakcjonujące. W Finlandii był trzeci w drużynie i siódmy w zawodach indywidualnych. Ostatnio Moana zabrakło w zawodach Pucharu Świata w Val di Fiemme oraz w Nordic Triple w Chaux-Neuve.

Ostatnim celem w karierze norweskiego zawodnika są mistrzostwa świata w Seefeld. Moan jednak musi powalczyć o powołanie na najważniejszą imprezę sezonu. Norwegowie powołali na mistrzostwa: Joergena Graabaka, Jana Schmida, Espena Bjoernstada i lidera Pucharu Świata Jarla Magnusa Riibera. O piąte miejsce w kadrze rywalizuje czwórka zawodników, wśród nich jest Magnus Moan. O powołanie starają się również: Magnus Krog, Espen Andersen i Einar Luraas Oftebro.

Magnus Moan, który zadecydował o tym, że czas zakończyć przygodę z uprawianiem kombinacji, jest bardzo utytułowanym zawodnikiem. Ma na swoim koncie 25 zwycięstw w 240 startach w Pucharze Świata. Na igrzyskach olimpijskich w 2014 roku zdobył złoto w drużynie oraz srebro w rywalizacji indywidualnej. Podczas igrzysk w 2006 roku wywalczył srebro w sprincie i brąz w Gundersenie. Do tego jest wielokrotnym medalistą mistrzostw świata, w tym złotym w drużynie z Oberstdorfu w 2005 roku.

Moan zainteresowany jest kombinacją norweską kobiet. W 2021 w Oberstdorfie panie powalczą o medale mistrzostw świata. Norweg po zakończeniu kariery może zaangażować się w rozwój tego projektu.

źródło: fis-ski.com/nrk.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.