Magdalena Pałasz na SiW: “Będę starała się być lepsza” [Wideo]

SAM_1921Podczas sobotniego konkursu z cyklu FIS Cup odbywającego się w Szczyrku na podium stanęły dwie reprezentantki Polski. Zwycięstwo odniosła Kinga Rajda, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Pałasz, która oceniła swój sobotni występ. 

Nasza reprezentantka po konkursie nie kryła radości z zajętego miejsca na podium – Jestem zadowolona, nawet trochę zdziwiona, że w miarę dobrze mi poszło. W sumie pozytywne wrażenia z dzisiaj – mówi Magda. Członkini Kadry Kobiet nie spodziewała się osiągnięcia tak dobrego wyniku – Nawet o tym nie marzyłam dzisiaj. Chciałam skoczyć po prostu tak, żeby było ok, a że się udało trochę to jestem bardzo zadowolona – mówi z uśmiechem. W jej ocenie warunki panujące na skoczni w Szczyrku były całkiem w porządku – Dla mnie nie było żadnych problemów z warunkami. Wszystko było ok. Pod tym względem nie mogę powiedzieć złego słowa, że coś było nie tak podczas moich skoków – ocenia.

W minionym sezonie nasza skoczkini borykała się z problemami zdrowotnymi. Zapytaliśmy ją czy nadal odczuwa jakieś dolegliwości – Czuję się bardzo dobrze. Mogę powiedzieć, że czuje się tak lżej, lepiej i nie ma żadnego problemu co do mojej dyspozycji fizycznej. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Trenuję cały czas. Zaczęłam sezon razem z dziewczynami, dokładnie nie pamiętam kiedy to było. Bodajże w maju, także od tamtego czasu normalnie cały czas skaczę. Dużo, naprawdę dużo skoków oddałam na skoczni K70 tutaj. Raczej na tym się skupiliśmy, żeby te skoki były coraz lepsze najpierw na mniejszej skoczni a później żeby trochę to przenieść na dużą – opowiada. W przeszłości zawodniczce zdarzały się również upadki na skoczni ale do tej pory w tym sezonie letnim udało się jej obejść bez takich przykrych zdarzeń. – Pracowałam nad tym żeby to się zmieniło i jak na razie nic się nie dzieje. Nie było ani jednego skoku, od kiedy zaczęłam skakać w lecie, żeby było niebezpiecznie, żebym ratowała się od upadku – uspakaja.

Trener Kadry Kobiet, Sławomir Hankus ma w planie start zawodniczek w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Oslo – Nie wiadomo jeszcze kto pojedzie, także będę się starała i będę walczyła żeby udało mi się dostać to miejsce na ten wyjazd – zapowiada Magda. – Będę starała się być lepsza i lepsza a co z tego wyjdzie, to zobaczymy. Mam nadzieję, że się uda- podsumowuje zawodniczka.

Ze Szczyrku dla sportsinwinter.pl
Franek Damboń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.