Magdalena Łuczak: „Dziś nie czułam w ogóle stresu”

fot. PZN

fot. PZN

Po wczorajszym gigantowym debiucie 17-letni Polka – Magdalena Łuczak zadebiutowała w Pucharze Świata w slalomie. Jechała – podobnie jak wczoraj – jako przedostatnia, tym razem jednak nie udało jej się ukończyć zawodów. Niemniej – pierwsze starty w elicie za nią. Okazało się, że mimo młodego wieku i braku doświadczenia zawodniczka wcale nie stresuje się startami wśród najlepszych.

– Wczoraj stres nie był duży, a dziś w ogóle go nie czuję. Prawie, bo zawsze jakiś mały jest. – Podczas startu Łuczak trasa była już w kiepskim stanie. – Były dziury. Takie twarde dziury, które są ciężkie. Trochę mnie na górze powywoziło, a dole wzięłam tyczkę.

Magda wywiozła z czeskiego kurortu tylko pozytywne wrażenia. – Zebrałam doświadczenie. Wczorajszy start uważam za udany, więc tym bardziej jestem z tego weekendu zadowolona. – Sezon powoli się kończy, więc i startów do końca niezbyt dużo siedemnastoletniej alpejce zostało. – Myślę, że pojadę na zawody FIS, by zbić moje FIS punkty, potem finał Pucharu Europy i końcówka. Wrócę do domu i do szkoły. Ogólnie mój rozwój jako zawodniczki idzie w dobrym kierunku.

Ze Szpindlerowego Młyna dla sportsinwinter.pl – Jarosław Gracka i Marek Cielec

1 thought on “Magdalena Łuczak: „Dziś nie czułam w ogóle stresu”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.