Magdalena Gwizdoń nie kończy kariery: “Motywacji i chęci do pracy mi nie brakuje”

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

Magdalena Gwizdoń, nasza najbardziej doświadczona biathlonistka w rozmowie z dziennikarzami Kamilem Wolnickim z Przeglądu Sportowego oraz Tomaszem Kalembą z Onetu przyznała, że wbrew pogłoskom nie zamierza kończyć kariery sportowej po tym sezonie. 

Dzisiejszy bieg sztafetowy to prawdopodobnie jeden z ostatnich biegów naszych biathlonistek w takim składzie. Weronika Nowakowska już przed sezonem zapowiadała, że jest to jej ostatnia zima i po Igrzyskach w Pjongczangu chce poświęcić się swojej rodzinie. Najstarsza zawodniczka w kadrze niespełna 39-letnia Magdalena Gwizdoń przyznała w dzisiejszym wywiadzie dla Onetu, iż nie zamierza po tym sezonie kończyć sportowej kariery. – Wszystko będzie zależało zdrowia. Motywacji i chęci do pracy mi nie brakuje. Poza tym mobilizuje mnie młodzież. Cieszy mnie to, że tym młodszym zawodniczkom mogę służyć radą. Na razie nie mówię, że zakończę karierę. Na pewno w przyszłym sezonie będę jeszcze startowała, a decyzję będę podejmowała z roku na rok. Kiedy będę miała już dosyć, to odpuszczę – mówiła.

Nie wiadomo czy karierę będzie kontynuować 35-letnia Krystyna Guzik. Polskie biathlonistki ostatnią szansę na start w składzie: Weronika Nowakowska, Monika Hojniasz, Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik będą miały podczas zawodów Pucharu Świata w Oslo, które odbędą się w dniach 13-18 marca.

źródło: sport.onet.pl / informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.