Magda Łuczak 5. w zawodach juniorów w Pfelders w slalomie, Daria Krajewska 11.

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

W położonym w Południowym Tyrolu Pfelders rywalizowały w ten weekend w zawodach juniorów (National Junior Race) dwie reprezentantki Polski – Daria Krajewska i Magdalena Łuczak.

W sobotę odbyły się zawody w slalomie gigancie. Niestety Polki nie zostały sklasyfikowane. Daria Krajewska swój udział w zmaganiach zakończyła na pierwszym przejeździe. Bardzo dobrze natomiast spisała się podczas pierwszej rundy Magda Łuczak, która zajmowała 4. miejsce ze stratą 0,39 sek. do prowadzącej Niemki Cariny Stuffer. Łuczak na liście FIS punktów pojawi się dopiero 7 grudnia, a na razie wciąż musi startować z odległej pozycji, choć i tak radzi sobie całkiem nieźle. W drugim przejeździe giganta Łuczak popełniła jednak poważny błąd i wypadła z trasy.

Wyniki slalomu giganta

Dziś Krajewska i Łuczak wzięły udział w zmaganiach w slalomie. Po pierwszym przejeździe na lepszej pozycji była Krajewska, która zajmowała 13. miejsce ze stratą 1,20 do liderki, natomiast Łuczak plasowała się na 15. miejscu (+1,36 sek.). Jednak w drugim przejeździe Magda Łuczak zdołała uzyskać najlepszy czas, co pozwoliło jej na spory awans. Ostatecznie Magda została sklasyfikowana na 5. miejscu ze stratą 1,23 do zwyciężczyni Lisy Marie Loipetssperger. O dwa miejsca w górę przesunęła się Daria Krajewska, która zakończyła zawody na 11. miejscu (+1,79 sek.).

Wyniki slalomu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.