Mackenzie Boyd-Clowes woła o pomoc

43611_G08_W01
fot. Fis-ski.com

Najlepszy kanadyjski skoczek ostatnich lat powraca na skocznie po rocznej przerwie. W swoim związku zastał zapaść i brak środków na sport. Dlatego prosi o wsparcie kibiców i organizacje.

Mackenzie Boyd-Clowes już dwukrotnie brał udział w Igrzyskach Olimpijskich i celuje w kolejne. Nie zależy mu jednak na samym udziale, ponieważ chce walczyć z najlepszymi. Do tego potrzebny jest mu dobry sprzęt, na które w Kanadzie nie ma pieniędzy. – Najlepsi skoczkowie mają nawet 15 kombinezonów na sezon – grzmi Mackenzie na portalu Rallyme.com. Na tej stronie sportowcy ogłaszają swoje wyścigi do pewnych celów i proszą o wsparcie finansowe. Kanadyjczyk pragnie przynajmniej 6 kombinezonów na najbliższy sezon. To konieczne, zwłaszcza kiedy myśli o pobiciu rekordu kraju. – Chcę pokonać granicę 220 metrów – przyznaje.

Skoczek podkreśla, że dofinansowanie przyda mu się także na bilety lotnicze, które będą główną przepustką do udziału w zawodach. Celem rajdu jest uzbieranie 10.000 dolarów, w tej chwili na koncie jest ok. 6% tej kwoty. – Nie mogę dopuścić, aby skoki narciarskie w moim kraju wymarły – mówi zawodnik. Jego celem jest przetarcie szlaków jego następcom.

Wszystkich zainteresowanych pomocą zapraszamy pod ten link.

Źródło: Rallyme.com

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Mackenzie Boyd-Clowes woła o pomoc

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.