Maciusiak: „Operacja się udała i teraz Kubę czeka rehabilitacja”

fot. Aneta Gąska
fot. Aneta Gąska

Nieszczęśliwie ten sezon letni zakończył się dla Jakuba Wolnego, który podczas skoku kwalifikacyjnego do finałowego konkursu FIS Grand Prix w niemieckim Klingenthal upadł i doznał kontuzji. We wtorek nasz zawodnik przeszedł zabieg artroskopii kolana, operacja się powiodła i już dzisiaj podopieczny trenera Macieja Maciusiaka opuści szpital w Nowym Targu.

Cały sezon letni był dla Jakuba Wolnego bardzo udany, a w ostatnich tygodniach zachwycał on swoją dyspozycją i otrzymał szansę wystartowania w konkursach FIS Grand Prix w Hinzenbach i Klingenthal. Skocznia w Klingenthal była szczęśliwa dla naszego zawodnika, bo to właśnie tam Jakub Wolny odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W kwalifikacjach do finałowego konkursu FIS Grand Prix uzyskał 138 metrów, jednak upadł przy lądowaniu, doznając przy tym kontuzji. Od razu polski zawodnik został przetransportowanych do szpitala w Schoeneck, a już następnego dnia wrócił z trenerem Maciejem Maciusiakiem do kraju.

– W poniedziałek Kuba przeszedł wszystkie potrzebne badania, czyli USG, rentgen oraz rezonans magnetyczny, natomiast we wtorek rano został poddany artroskopii kolana. Operacja się udała i już dzisiaj Kuba  wraca do domu – opowiada trener Maciusiak.

– Trudno dokładnie powiedzieć jak długo będzie trwała przerwa od skakania. Według wstępnych opinii lekarzy będzie to gdzieś około 5-6 tygodni. Na pewno nikt nikogo nie będzie popędzał, aby Kuba jak najszybciej wrócił na skocznię, bo najważniejsze jest to, aby Kuba w pełni wrócił do zdrowia. Kiedy wszystko będzie już w porządku i lekarze wyrażą zgodę, to wtedy zawodnik zacznie skakać – tłumaczy Maciej Maciusiak.
Lekarze ani trenerzy nie są w stanie teraz powiedzieć, kiedy nasz zawodnik powróci do rywalizacji. Wszystko będzie zależało od tego jak będzie przebiegała rehabilitacja oraz proces leczenia.
Od wtorku kadra B przebywa na zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie przygotowuje się do sobotnich Mistrzostw Polski.

– Pozostali zawodnicy na szczęście są zdrowi i wystartują w ostatnich tego lata zawodach na igielicie – podsumowuje Maciej Maciusiak.

Pełna wersja wywiadu

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.