Maciej Staręga: “Zrobiłem, co mogłem. Jest mi bardzo szkoda”

fot. Irek Trawka / Maciej Staręga to najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze Krężeloka

fot. Irek Trawka / Maciej Staręga to najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze Krężeloka

Maciej Staręga okazał się niestety pierwszym zawodnikiem, który nie wszedł do ćwierćfinałów mistrzowskiego sprintu w Seefeld. Polakowi do awansu zabrakło 0,18 s. – Kolejny rok mi przepada. Próbuję się rozwijać, a stoję w miejscu – powiedział reprezentant biało-czerwonych.

Do awansu zabrakło naprawdę niewiele. Po rywalizacji sprinterskiej w Toblach w tegorocznym Pucharze Świata można było liczyć na kolejne dobre występy, ale niestety nie przebiegało to tak, jak należy. – Pierwsza część sezonu szła dobrze. Chcieliśmy, żeby było jeszcze lepiej, a wyszło gorzej. Dosyć pechowo się układało od nowego roku. To nie było jakieś bardzo słabe bieganie, ale pechowe. Starty w Pucharze Świata psychicznie nie pomagały. Próbowałem się wyzbierać, zrobiłem co mogłem. Jest mi bardzo przykro, bo kolejny rok mi przepada. Próbuję się rozwijać, a stoję w miejscu – świat idzie do przodu i nie ukrywam, że to widać po wynikach – powiedział Maciej Staręga.

Trasa sprinterska w Seefeld, według relacji zawodników, na pewno nie jest łatwa. – Trasa męczy. Jest ciężko, wysokość nad poziomem morza nie sprzyja, no ale warunki są dla wszystkich. Ja też muszę być dobrze dysponowanym na takie biegi. Dziś moja dyspozycja była średnia i to sprawiło, że mnie nie ma. W pucharze czy na mistrzostwach świata trzeba mieć optymalną formę dnia, dobre narty i trochę szczęścia – przyznał polski sprinter. Strata do trzydziestego zawodnika eliminacji niewielka. Czy błąd na trasie o tym zadecydował? – Wiem, gdzie źle zrobiłem. Zachwiało mnie na finiszu i tam to przegrałem. To jest moja wina. Nie wiem natomiast co by działo się dalej, bo nie czuję się rewelacyjnie. Wszystko musi się zgrać, żebym coś zrobił – rzekł Staręga, dla którego to nie był ostatni start na tych mistrzostwach. – Będę starał się walczyć w sprincie drużynowym, robił wszystko i próbował się odgryźć za nieudany dla mnie występ indywidualny. Myślę, że pobiegniemy z Dominikiem – podsumował Polak.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.