Maciej Staręga wystartował w Hamar Supersprint

Maciej Staręga wystartował 29 marca w kolejnej edycji zawodów Hamar Supersprint. W tym biegu chodzi o jak najszybsze pokonanie 100 metrów na nartach.

Hamar Superspint od lat przyciąga coraz więcej śmiałków, którzy chcą wystartować na nietypowym dystansie 100 metrów na nartach. We wczorajszym biegu, który odbył się w Gasbu, wiosce pod Hamar, na liście startowej pojawiło się ponad 30 zawodników w tym Polak, Maciej Staręga. Biegacz z Siedlec chciał uzyskać jak najlepszy wynik, ale było pewne, że o zwycięstwo będzie niezwykle trudno. W Norwegii pojawili się bowiem sprinterzy doskonale znani z zawodów Pucharu Świata, jak choćby Johannes Hoesflot Klaebo, zdobywca małej kryształowej kuli w tej specjalności.

20-latek musiał jednak uznać wyższość Ludviga Sognena Jensena, czyli rekordzisty świata na tym nietypowym dystansie. Norweg pokonał 100 metrów w czasie 11,03 sek i poprawił swój rezultat o ponad pół sekundy. W rekordowym tempie zmieścili się także wspomniany Klaebo (11,19) i Francuz Lucas Chanavat (11,23).

Maciejowi Starędze pokonanie 100 metrów zajęło 12,18 sekundy. Polak został sklasyfikowany na 22 miejscu w gronie 34 startujących zawodników.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.