Maciej Staręga drugi w Bruksvallarnie!

m.rmf24.pl
m.rmf24.pl

Rewelacyjny występ Macieja Staręgi w szwedzkim Bruksvallarnie! Podopieczny trenera Janusza Krężeloka zajął drugie miejsce w sprincie techniką klasyczną, przegrywając jedynie z wicemistrzem świata Calle Halfvarssonem!

Już od kwalifikacji polski zawodnik sygnalizował wysoką dyspozycję. Bez problemu przeszedł  ćwierćfinały i półfinały, w których wygrywał swoje biegi. Pogromcę znalazł dopiero w finale, w którym uległ reprezentantowi gospodarzy, Halfvarssonowi.

By podkreślić osiągnięcie Staręgi, należy dodać że w ostatecznej rozgrywce pokonał on między innymi wicemistrza olimpijskiego z Soczi Teodora Petersona, który uplasował się na trzeciej pozycji!

Drugi z naszych zawodników, Sebastian Gazurek zajął 16 miejsce. Pozostali nasi reprezentanci- Jan Antolc, Paweł Klisz i Konrad Motor nie przebrnęli kwalifikacji.

W rywalizacji pań na tym samym dystansie najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy Charllote Kalla, która o ponad dwie sekundy  wyprzedziła swoją rodaczkę, Idę Ingemarsdotter. Grono medalistek zawodów uzupełniła Hanna Falk.

Jedyna z biało-czerwonych, Kornelia Kubińska zajęła 20 miejsce.

W obliczu tak świetnych wyników osiąganych przez naszych reprezentantów, z niecierpliwością czekamy na inaugurację Pucharu Świata !

Pełne wyniki biegu mężczyzn:

Pełne wyniki biegu kobiet:

Źródło: skipol.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.