Maciej Maciusiak: Zawsze są jakieś obawy

Maciej MaciusiakW sobotnim konkursie podopieczni trenera Kadry B polskich skoczków narciarskich spisali się znakomicie. Zawody wygrał Dawid Kubacki, siódmy był Bartłomiej Kłusek, a dwunasty Maciej Kot. Po znakomitym dla Polaków konkursie udało nam się zapytać Macieja Maciusiaka o ocenę tych wydarzeń na skoczni.

Czy wygrana Dawida Kubackiego to wielki Pana sukces? – Tu nie ma sukcesu swojego podopiecznego. Skaczemy jako reprezentacja i konkurs był dla wszystkich bardzo udany.

Czy trener Kadry B spodziewał się zwycięstwa Dawida Kubackiego? – Liczyłem, że jak te skoki przełożą się z treningów i z ostatnich zawodów (Mistrzostwa Polski) przyp. red. to wiedziałem, że jest mocny i trudno będzie go zatrzymać.

A co trener sądzi o formie Bartłomieja Kłuska? – Bartłomiej Kłusek jest bardzo dobrym zawodnikiem motorycznym. Ma czasem takie przebłyski, że skacze bardzo dobrze. Tak samo jest na treningach. Bedę to powtarzał, że to co zaprezentują zawodnicy na treningach musi przenieść się na zawody. To się udało. Konkurs w wykonaniu Bartka był bardzo udany. Szkoda pierwszego skoku Maćka Kota, bo po prostu zepsuł go.

Co trener Maciusiak sądzi o nowych przepisach, gdzie skoczkowie mają sprawdzane kombinezony przed startem? -Oczywiście ograniczyło to manipulacje. Jestem jak najbardziej za.

Jak wyglądają najbliższe plany startowe, oraz treningowe Pana Kadry? – Jako grupa B będziemy skakać we wtorek w Szczyrku. Później się rozjeżdżamy, bo część skoczków jedzie na Letnią Grand Prix do Hinterzarten, a część zostanie na Pucharze Kontynentalnym w Wiśle.

Czy trener Maciusiak obawia się, że wysoka forma swoich podopiecznych przyszła za wcześnie? – Zawsze są jakieś obawy. Nie wiadomo czy my skaczemy bardzo dobrze, czy konkurencja troszeczkę słabiej, ale wiadomo to jest sport zimowy. Każdy liczy na to, że w zimie będzie dobrze. Będziemy wszystko robić, żeby tak było – zakończył trener Maciusiak.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl – Franciszek Damboń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.