Maciej Maciusiak: “Walka o miejsce na MŚ nadal trwa!”

MaciusiakTrener Kadry B – Maciej Maciusiak, podsumował Puchar Kontynentalny w Zakopanem w wykonaniu swoich podopiecznych. Mówił także o powrocie Jakuba Wolnego po kontuzji do rywalizacji oraz o składzie na Mistrzostwa Świata w Falun. 

Konkursy na Wielkiej Krokwi, nasi skoczkowie mogą zaliczyć do udanych. W sobotę wygrał, a w niedziele był na trzecim miejscu Dawid Kubacki. Cała pozostała reszta powołanych zawodników punktowała w obydwu zawodach. Z występów swoich podopiecznych zadowolony był ich trener – Maciej Maciusiak – Dzisiejszy konkurs (chodziło o konkurs niedzielny) szczególnie cieszy. Były równe warunki dla wszystkich. Przydarzył nam się jeden słabszy skok Krzyśka Bieguna, ale poza tym wszyscy dzisiaj skakali naprawdę fajnie.

Według Macieja Maciusiaka, Dawid Kubacki ma cały czas szanse na powołanie do składu na Mistrzostwa Świata w Falun – Dawid przez cały weekend oddawał takie naprawdę solidne skoki. Myślę, że dostanie jeszcze powołanie do kadr na zawody Pucharu Świata. Walka o miejsce na Mistrzostwa Świata nadal trwa!

Jak udało nam się ustalić skład na Mistrzostwa Świata w Falun powinniśmy poznać w przyszły weekend – Myślę, że 3-4 zawodników jest już pewnych startu w Mistrzostwach Świata. Pełny skład powinien się pojawić w przyszły weekend – informuję nas trener Kadry B.

W kwalifikacjach przed finałowymi zawodami z cyklu LGP w Klingenthal, kontuzji nabawił się Mistrz Świata Juniorów z zeszłego roku – Jakub Wolny. Przed tygodniem, młody zawodnik wznowił treningi na skoczni. Jak przyznaję trener Maciusiak może zobaczymy go już w weekend na zawodach Pucharu Kontynentalnego w Brotterode – Kuba trenował z nami już w Szczyrku na  małej skoczni K-70 i normalnej K-90. Podjęliśmy wspólnie decyzje, że na dużej skoczni jeszcze nie wystartuje. We wtorek będziemy trenować w Szczyrku i podejmiemy kolejną decyzję. Może pojedzie do Brotterode.

W czasie minionego weekendu w Zakopanem, powrót do międzynarodowej rywalizacji zaliczył Tomasz Byrt, który próbuję wrócić do formy. Przez kilka lat Byrt borykał się z różnymi problemami. Teraz wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze abyśmy znów częściej widzieli go zawodach – Tomek pokazywał się już nam w krajowych zawodach, że dobrze skaczę. Na ostatnich treningach prezentował się również dobrze. Nie odstawał od reszty zawodników, którzy skakali w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Miejmy nadzieję, że tak zostanie na dłużej. – wypowiedział się na temat jego powrotu Maciej Maciusiak.

W tym tygodniu Kadra B ma zaplanowane treningi w Szczyrku, a następnie w czwartek leci do norweskiego Brotterode na Puchar Kontynentalny.

Pełny wywiad wideo z trenerem Maciejem Maciusiakiem 

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.