Maciej Maciusiak: “Tworzymy jedną całość”

DSCN1707-CopyW poprzednim tygodniu zakończyło się pierwsze zgrupowanie na igielicie kadr polskich skoczków narciarskich. Specjalnie dla strony Sportsinwinter.pl o komentarz odnoszący się do tych treningów poprosiliśmy trenera kadry B skoków narciarskich Macieja Maciusiaka. 

Minione zgrupowanie w Szczyrku szkoleniowiec opisuje w następujący sposób – Wśród zawodników widać dużą motywację. Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem. Pogoda nam dopisała. Na skoczni prezentują się całkiem solidnie. Najważniejsza jest motywacja, chęć pracy i pomału idziemy do przodu.

Jak udało nam się dowiedzieć Kadra A Łukasza Kruczka, Kadra B Macieja Maciusiaka, oraz Kadra C Roberta Matei odbyła wczoraj trening na skoczni normalnej w Szczyrku. Zabrakło tylko Kamila Stocha.

Maciej Maciusiak, powiedział – To jest okres, że na każdym treningu można powiedzieć, czy któryś zawodnik wyróżniał się względem innych skoczków. Każdy z zawodników ma za sobą kilka udanych prób. Jednym wychodzą one częściej, innym rzadziej.

A co trener sądzi o postawie poszczególnych zawodników – Najwięcej problemów na skoczni ma Andrzej Stękała, który skacze w kratkę. Bardzo dobrze podczas całego zgrupowania prezentował się Dawid Kubacki, który aktualnie zmienia swoją technikę skoku. Część jego skoków jest na bardzo wysokim poziomie.

Trener Maciusiak pochwalił również Macieja Kota, który przez 3 dni skakał na zgrupowaniu. O swojej kadrze mówi tak – Tworzymy jedną całość. Nie ma znaczenia czy ktoś wcześniej zdobywał na medale Mistrzostw Świata. Jesteśmy jedną grupą i tego będziemy się trzymać.

W najbliższym czasie Kadra Maciusiaka ma w planach kolejne zgrupowanie – W poniedziałek wyruszamy do Planicy. Będziemy tam przez pięć dni. W każdy dzień planujemy skakać na innej skoczni. Następnie chcemy wykorzystać jeden dzień na trening w Kranju. – zakończył trener Maciej Maciusiak.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.