Maciej Maciusiak: Start nam nie wyszedł!

Krzysztof Biegun, Maciej MaciusiakOpadają powoli emocje po inauguracyjnych konkursach Pucharu Świata w Klingenthal. Nasi skoczkowie spisali się poniżej oczekiwań, a Kamil Stoch nabawił się kontuzji. Maciej Maciusiak ocenia, że pierwszy start naszej ekipie nie wyszedł, ale wyciągają wnioski i walczą dalej!

Dowodem na wyciągniecie wniosków jest zmiana w składzie kadry. Sztab szkoleniowy zadecydował, że do Kuusamo polecą Krzysztof Biegun i Aleksander Zniszczoł. Zarówno Krzysiek jak i Olek znaleźli się w składzie nie przypadkowo. Treningi w Hinzenbach i Oberstdorfie pokazały trenerom, że jest paru chłopaków na podobnym poziomie. – Ostatnio forma obu zawodników była na fali wznoszącej i te skoki wyglądały coraz lepiej – przyznał Maciusiak. – Nie chcę nic obiecywać. Chcemy tylko żeby chłopcy na zawodach skakali “swoje “, tzn. nic lepiej, nic mocniej – wtedy wynik przychodzi sam.

Trener powiedział nam także, że pozostała grupa kadry B jedzie we wtorek do Klingenthal ( Miętus K., Kłusek , Hula , Wolny). Ci zawodnicy będą tam skakać do soboty. Wyjątkiem jest Jakub Wolny, który jeszcze nie może oddawać prób na skoczni. – Po przyjeździe z Niemiec będzie jeszcze konsultacja z dr Winiarskim i wtedy dokładnie podejmiemy decyzję, kiedy Kuba może wrócić na skocznie – powiedział Maciej Maciusiak.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.