Maciej Maciusiak ocenia niedzielny konkurs PK w Zakopanem [VIDEO]

SAM_3831

W dniu wczorajszym odbył się drugi konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Po zawodach udało nam się porozmawiać ze szkoleniowcem kadry B.

Trener ocenił przebieg konkursu w wykonaniu naszych zawodników. – Bardzo dobrze się dla nas ułożył ten konkurs, podium Janka Ziobry. Równe i dobre skoki zawodników, szkoda mi trochę Kuby Wolnego, gdyż jego drugi skok był bardzo dobry, najlepszy tej zimy. Solidny występ Bartka Kłuska, Krzyśka Bieguna. Łukasz Podżorski zdobył pierwsze punkty w swojej karierze. Ogólnie bardzo udany dla nas konkurs – mówił trener kadry B.

Niestety pecha miał Klemens Murańka, warunki podczas jego skoku były mniej korzystne, przez co skok mniej udany. – Klemens jak na razie tak skacze, że jeden skok mu wychodzi a drugi nie. Skok był zepsuty już na progu, przeleciało wszystko do przodu, dodatkowo przy wietrze z tyłu nie dało się wiele odlecieć.

Jakie plany treningowe ma teraz kadra B? – Część zawodników pojedzie na Puchar Kontynentalny do Iron Mountain, a część zawodników wystąpi w Pucharze Świata w Lahti. W przyszłym tygodniu trener Maciej Maciusiak wybiera się ze swoimi podopiecznymi do Ameryki, na kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego. – Myślę, że kto skoczył na tamtej skoczni to da radę skoczyć na każdej skoczni świata. Jest to stara skocznia i troszkę niebezpieczna, panują tam bardzo wietrzne warunki i niektórzy zawodnicy się ich boją. – kontynuował szkoleniowiec.

Niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego był najprawdopodobniej ostatnim na starej Wielkiej Krokwi. Skocznia zostanie przebudowana. Jak Pan się na to zapatruje? – Miejmy nadzieję, że ostatni. Oby jak najszybciej udostępniono nam ten obiekt,  wyjdzie to na plus dla nas i dla wszystkich – zakończył trener Maciej Maciusiak.

Trener Maciej Maciusiak ocenia drugi konkurs PK w Zakopanem 14.02.2016

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl

Anna Felska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.