Maciej Maciusiak ocenia 1. konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem [video]

Maciej MaciusiakWczoraj odbył się pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Po zawodach udało nam się porozmawiać z trenerem Kadry B polskich skoczków narciarskich Maciejem Maciusiakiem.

Jak szkoleniowiec ocenił postawę zawodników w tym konkursie – Każdy ze skoczków miał po jednym bardzo udanym skoku. Bartłomiej Kłusek zepsuł trochę pierwszą serię. Jeśli chodzi o Krzysztofa Bieguna i Jakuba Wolnego to w drugiej serii w ich skokach pojawiły się błędy. Niemniej jednak jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego konkursu.

Po swoim skoku Bartłomiej Kłusek musiał trochę dłużej stać przy kontroli. Z czym było to związane? – Każda czołowa szóstka danego konkursu Pucharu Kontynentalnego musi przejść kontrolę. Bartłomiej Kłusek dostał upomnienie za narty. Zostały mu one obcięcie o 1 cm i musiały one wejść do specjalnej maszynki. Trzeba będzie te narty minimalnie przyciąć po to, aby został im nadany idealny kształt.

Jak trener ocenił warunki panujące na skoczni? – Były one bardzo bezpieczne. W pierwszej serii było tak, że na samym dole był mocny wiatr pod narty. Niektórym zawodnikom udało się je wykorzystać i daleko odlecieć. Byli też pechowcy, którzy mieli na całej długości wiatr przodu, wtedy odejmowano punkty zawodnikom i rezultat tych skoczków nie był taki dobry.

Czy trener jest zaskoczny zajęciem 6. miejsca w Pucharze Świata przez Andrzeja Stękałe – Ten zawodnik od dłuższego czasu pokazywał, że stać go na zajmowanie miejsc w “10” Pucharu Świata. – Zakończył trener Maciej Maciusiak.

Trener Maciej Maciusiak po PK w Zakopanem 13.02.2016

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl

Anna Felska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.