Maciej Maciusiak dla Sportsinwinter.pl: “Kuba pojedzie do Hinzenbach!”

????????????????????????????????????
fot. Aneta Gąska

Miniony weekend był dla polskich skoczków bardzo udany. Wielkie sukcesy odnosił Jakub Wolny, który wygrywając oba konkursy w Stams, został nowym liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego. Z dobrej strony pokazał się tez Aleksander Zniszczoł. O ocenę występów naszej kadry B, postanowiliśmy poprosić trenera Macieja Maciusiaka. – Kuba w tym momencie skacze bardzo dobrze a co najważniejsze powtarzalnie w zawodach. Wiadomo skoki to sport bardzo techniczny i małe błędy mają ogromny wpływ na odległość – powiedział szkoleniowiec.

Na treningach cały czas pracujemy na tym ,żeby te skoki były jeszcze lepsze – tłumaczył Maciusiak. Czy Kuba utrzyma taką dyspozycję do zimy? – Jestem przekonany, że tak – pewnie odpowiedział trener. – W sezonie letnim jesteśmy cały czas w dosyć mocnym treningu , nawet do zawodów nie przygotowujemy się na sto procent ( traktujemy je po prostu z marszu w mocnym treningu motorycznym). Maciej Maciusiak dobrze ocenia postawę naszych reprezentantów w Stams. – Myślę , że występ udany chociaż wyniki zawsze mogłyby być lepsze – stwierdził. – Jednak teraz bardziej skupiamy na tym jak te skoki nasze wyglądają od strony technicznej , jak zawodnicy radzą sobie w zawodach. Wyciągamy cały czas wnioski, żebyśmy w sezonie zimowym byli jeszcze silniejsi, mocniejsi jako cała ekipa – ocenił trener.

Jakie plany ma kadra B i czy Jakub Wolny pojedzie do Trondheim walczyć o końcowy triumf w LPK? – Do Trondheim się wybieramy( w czwartek wylot), ale Kuba pojedzie na LGP do Hinzenbach – poinformował Maciusiak. – Po zakończeniu COC mamy jeszcze Mistrzostwa Polski w Szczyrku, w których wystartujemy na pewno. Co do dalszych planów to będziemy śledzić pogodę tzn. jeśli będzie już gotowa jakaś skocznia z torami lodowymi to tam pojedziemy, jak nie to będziemy skakać jeszcze na porcelanie zakończył nasz szkoleniowiec. W najbliższy weekend świat skoków znowu będzie bogaty w konkursy. Oprócz zawodów Letniej Grand Prix w Hinzenbach i Pucharu Kontynentalnego w Trondheim, młodzi skoczkowie zmierzą się także w FIS Cup i FIS Carpath Cup w Rasanovie. Trzymamy zatem kciuki za naszych zawodników!

Źródło: Informacja własna 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.