Maciej Maciusiak dla SiW: Idziemy małymi krokami do przodu

Maciej MaciusiakW minionym tygodniu Kadra B przeprowadziła zgrupowanie w austriackim Stams, gdzie skoczkowie trenowali na skoczni K-105. O ocenie tych treningów zapytaliśmy trenera Macieja Maciusiaka.

Zapytany o skoki treningowe w Stams, powiedział : Zrealizowaliśmy to co mieliśmy w planach. Pogoda była super, można nawet powiedzieć laboratoryjna. Nic nam nie przeszkadzało. Potrenowaliśmy i wyglądało to bardzo dobrze.

Który spośród zawodników najbardziej się wyróżniał – Na wysokim poziomie skakał Maciej Kot, Dawid Kubacki, oraz Stefan Hula. Ogólnie to wszyscy odbyli dobry trening. Na nim było więcej dobrych skoków niż złych. Cała grupa spisywała się bardzo dobrze.

Trener odpowiedział również na pytanie dotyczące słabej formy Andrzeja Stękały – Prezentował się znacznie lepiej niż w Kuopio. Z niektórych prób był bardzo zadowolony. Wiadomo, że te jego skoki nie są jeszcze równe, oraz powtarzalne. Mamy wspólną wizje skoków. Idziemy małymi krokami do przodu. Chodzi nam o to aby Andrzej Stękała potwierdzał dobre skoki w zawodach.

Jakie najbliższe plany treningowe ma Kadra B? – Od czwartku do soboty jesteśmy w Szczyrku. Mamy w planach codzienne poranne skoki. Oprócz tego skoczkowie będą mieli trening motoryczny. Później wyjeżdżamy na Puchar Kontynentalny do Stams.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.