Maciej Kurowski: Zbudujmy tor, to pojawią się wyniki i wzrośnie zainteresowanie [wywiad]

fot.bi.gazeta.pl/

fot.bi.gazeta.pl/

Dzisiaj Maciej Kurowski zakwalifikował się do pierwszych zawodów Pucharu Świata w tym sezonie. W ubiegłym sezonie na torze olimpijskim w Pjongczangu polski saneczkarz zajął 11. miejsce. Był to jego najlepszy wynik w karierze. Właśnie igrzyska olimpijskie i inne zawody nadchodzącego sezonu były głównym tematem naszego wywiadu z Maciejem Kurowskim. Wywiad z saneczkarzem startującym w zawodach jedynek przeprowadził Kamil Karczmarek.

K.K.: Ostatnio trenowaliście na torze olimpijskim. Jak Panu podoba się tor w Pjongczangu?

Maciej Kurowski: Tor w Pjongczangu jest interesujący. Łączy on ze sobą wiele skomplikowanych sekcji i jest oryginalny. Dość szybko osiąga się wysoką prędkość. Wiraże są długie, poprzeplatane krótkimi ściankami. Na igrzyskach będzie ciekawie.

K.K.: Czy wiraż numer 9 może zadecydować nawet o tym, kto zdobędzie medale olimpijskie?

Maciej Kurowski: Tak naprawdę wiraż numer 9 zdecyduje o wszystkim. I o medalach i wysokich lokatach. Jest on kluczowy i bardzo ważny. Ślizg musi się złożyć w spójną układankę, do której jest potrzebny klucz w postaci sekretu przejazdu dziewiątki.

K.K.: W poprzednim sezonie na torze w Pjongczangu pojechał Pan bardzo dobrze. Czego na ten moment spodziewa się Pan na igrzyskach olimpijskich?

Maciej Kurowski: Nawet nie bardzo dobrze, a osiągnąłem tam swój życiowy sukces. Na igrzyskach chciałbym powtórzyć takie 4 przejazdy jak w Pucharze Świata i będę mógł się cieszyć.

K.K.: Jak ocenia Pan przygotowania do sezonu olimpijskiego? Uważa Pan, że jest Pan gotowy na starty w Pucharze Świata?

Maciej Kurowski: Tak myślę, że jestem gotowy. Oczywiście mógłbym być lepiej przygotowany, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Cieszę się z tego, co mam i do końca walczę o marzenia. Co z tego wyjdzie, czas pokaże.

K.K.:  Kto jest pańskim głównym faworytem do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wśród jedynek?

Maciej Kurowski: Faworytów jest kilku. Tak naprawdę ciężko powiedzieć na tę chwilę, dopóki chłopaki nie pokażą, na co ich stać w zawodach. W treningach czarują się, a tak naprawdę to starty pokażą. Myślę, że potęgi szykują coś ekstra.

K.K.: Jak ważne dla Pana w sezonie olimpijskim są zawody Pucharu Świata?

Maciej Kurowski: Zawody Pucharu Świata są ważne. To one do nowego roku pozwolą spełnić mi minimum międzynarodowej federacji saneczkowej. Krajowe minimum już mam zatem teraz czas to potwierdzić.

K.K.: Jak ocenia Pan popularność saneczkarstwa w Polsce? Czy igrzyska olimpijskie mogą sprawić większe zainteresowanie saneczkarstwem w naszym kraju?

Maciej Kurowski: Jeśli mogę być szczery, to tak naprawdę zainteresowanie saneczkarstwem w Polsce jest znikome. Nie ma toru, Lewy strzela coraz więcej bramek. Tak mamy popularność raz na 4 lata w okolicach Igrzysk. Zbudujmy tor, to pojawią się wyniki i wzrośnie zainteresowanie.

K.K.: Co sądzi Pan o pomyśle organizacji igrzysk w Polsce w przyszłości? Spowodowałoby to zbudowanie toru w Polsce.

Maciej Kurowski: Cóż ja mogę powiedzieć? Oczywiście, że jestem za! Zawsze byłem fanem sportu i każda duża impreza przybliża Polskę do rozwoju dyscyplin. Zorganizowanie Igrzysk dałoby niezłego kopa sportowcom uprawiającym dyscypliny zimowe.

źródło: informacja własna

1 thought on “Maciej Kurowski: Zbudujmy tor, to pojawią się wyniki i wzrośnie zainteresowanie [wywiad]

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.