Maciej Krężel dwukrotnie drugi w Pucharze Europy

21:08, 19.11.2016 Marek Cielec

W dniach 17-18 listopada w holenderskim Landgraaf odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych. Dwukrotnie drugie miejsce w slalomie zajął reprezentant Polski Maciej Krężel.

W kategorii osób z niepełnosprawnością wzrokową dwa zwycięstwa odniósł Austriak Gernot Morgenfurt. Dwa razy na drugiej pozycji znalazł się Maciej Krężel jeżdżący z przewodniczką Anną Ogarzyńską. W pierwszym slalomie strata Krężela wyniosła 2,08 sek., natomiast w drugim poniżej jednej sekundy (+0,97 sek.). Również na trzecim miejscu dwukrotnie uplasował się ten sam zawodnik - Shaun Pianta z Australii.

Podczas dwóch dni poprzedzających Puchar Europy przeprowadzono zawody w niższej kategorii IPCAS, w której można zdobyć punkty uprawniające do startów w Pucharach Europy i Pucharach Świata. W nich również Krężel dwa razy przegrał jedynie z Morgenfurtem. Na starcie pojawili się również inni Polacy. W pierwszym slalomie na 5. miejscu został sklasyfikowany Tadeusz Sypień, na 7. Stanisław Kosiński, a zdyskwalifikowany został Dawid Suchodolski. W drugim slalomie Sypień i Kosiński uplasowali się na tych samych miejscach co w poprzednim dniu. Lepiej wypadł tym razem Suchodolski, który znalazł się między kolegami z reprezentacji na miejscu 6.

W tym sezonie Maciej Krężel, który już w swojej karierze wygrał klasyfikację Pucharu Europy, chce skupić się na Pucharze Świata. W tym roku wystąpi jeszcze w Kuehtai (15-17 grudnia) i Sankt Moritz (19-22 grudnia). Nie wykluczone jest także jego pojawienie się na PE w Pitztal (12-13 grudnia).

Źródło: db.ipc-services.org