Maciej Kreczmer kończy karierę!

fot. olimpiada.interia.pl
fot. olimpiada.interia.pl

Reprezentant Polski w biegach narciarskich – Maciej Kreczmer, postanowił zakończyć swoją sportową karierę. Zawodnik jednak nie zamierza całkowicie odciąć się od biegów narciarskich.

Maciej Kreczmer to wielokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Jego największymi osiągnięciami  są wysokie miejsca podczas Mistrzostw Świata, gdzie w sprintach drużynowych stylem dowolnym dwukrotnie zajął miejsce w pierwszej dziesiątce. Podczas Mistrzostw Świata w Sapporo razem z Januszem Krężelokiem zajął 5. miejsce. W tym roku zaś na Mistrzostwach Świata w Falun w parze z Maciejem Staręgą zajęli 8. miejsce.

Maciej Kreczmer od lat jest sparingpartnerem Justyny Kowalczyk i teraz nadal będzie kontynuował współpracę z Teamem naszej mistrzyni.
– Postanowiłem zakończyć karierę i zająć się serwisem. Potrenuję również jeszcze trochę z Justyną Kowalczyk jako jej sparingpartner. Myślę, że po zakończeniu kariery dalsza współpraca z Polskim Związkiem Narciarskim nadal będzie się dobrze układała – mówi Kreczmer.

Nasz biegacz zapowiada jednak, że będzie startował w biegach amatorskich, ponieważ cały czas będzie trenował. Jego współpraca z Justyną Kowalczyk potrwa do Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang.

źródło: pzn.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.