Maciej Kot: “Zima jest najważniejsza”

Maciej Kot

Najpierw Maciej Kot triumfował w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix, a teraz został Mistrzem Polski w skokach narciarskim. Po zakończonych zawodach odpowiedział dziennikarzom na kilka pytań związanych z jego aktualnymi sukcesami oraz planami na przyszłość.

Zwycięzca Letniej Grand Prix jest zadowolony ze swojej teraźniejszej dyspozycji. Przez kilka tygodni mogliśmy zobaczyć go na najwyższym stopniu podium -Nie przyzwyczaiłem się do pierwszego miejsca, po prostu ciągle robię swoje. Jednak fajnie, że udało się tak zakończyć sezon zwycięstwem podczas Letnich Mistrzostw Polski. Zima ciągle jest dla mnie najważniejsza.- powiedział Kot.

Oczywiście Maciej Kot nie zamierza teraz odpoczywać. Do rozpoczęcia sezonu zimowego zostało jeszcze kilka tygodni, podopieczny trenera Horngachera zamierza dobrze się do niego przygotować. -W przyszłym tygodniu z całą kadrą wyjeżdżamy do Predazzo na cztery dni, a później to już zależy od pogody.- opowiedział Maciej Kot.

Letni Mistrz Polski swoje ostatnie sukcesy traktuje z umiarkowanym optymizmem. -Zima jest dla mnie najważniejsza. Letnie sukcesy pomagają w zimie psychicznie, ale przed nami jest jeszcze dużo pracy. Traktowałem to Letnie Grand Prix jako przygotowanie do zimy.-

Maciej Kot opowiedział również o swojej współpracy z nowym trenerem Stefanem Horngacherem. -Według mnie zmiana trenera była na plus. Osobiście bardzo dobrze współpracuje mi się ze Stefanem Horngacherem, znaleźliśmy wspólny język i poglądy na skoki.- powiedział Kot. Jest również zadowolony z nowego stanowiska Adama Małysza, gdyż wreszcie Adam będzie mógł w stu procentach, pomagać zawodnikom, jak i trenerom. Adam Małysz będzie dla nich skarbnicą wiedzy, do której zawsze mogą się zwrócić.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl

Paulina Ślezińska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.