Maciej Kot zadowolony ze współpracy z Doleżalem – “Świetnie się rozumiemy”

0

Maciej Kot w niedzielnych zawodach w Zakopanem nie awansował do drugiej serii i zajął pechowe 31. miejsce. Po konkursie jednak nie tracił optymizmu.

Kot w pierwszej serii konkursu indywidualnego w Zakopanem uzyskał 125 m ale to nie wystarczyło, by awansować do finału. Sam skok nie był jednak zły. – Pod względem technicznym to był najlepszy skok tego weekendu. Miałem dużo problemów w powietrzu, ale szczerze mówiąc nie wiem z czego one wynikały, czy to były warunki, czy jakiś mój błąd – przyznał. – Jest progres w prędkości najazdowej ale moja pozycja najazdowa jest jeszcze troszkę niestabilna, jeśli chodzi o utrzymanie środka ciężkości. Wciąż jeszcze trzeba sporo pracy – dodał Kot.

Za naszą kadrą kilka miesięcy przygotowań pod wodzą nowego trenera Michala Doleżala. Nasz skoczek przyznał, że jest zadowolony z pracy, jaką wykonują. – Współpracuje mi się bardzo dobrze z Michalem. Świetnie się rozumiemy, atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Każdy ma jasny plan do wykonania – mówił.

Co teraz czeka naszą kadrę? – Teraz mamy tydzień wolnego i upragnione wakacje. No a potem wracamy do treningów. Do zawodów wrócimy dopiero na koniec Letniego Grand Prix, na przełomie września i października. Wrzesień będzie dla nas bardzo intensywny, jeśli chodzi o treningi i wyjazdy – zakończył.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl
Franciszek Damboń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.