Maciej Kot wystartuje w rajdzie samochodowym

Maciej Kot

Kwiecień to miesiąc odpoczynku dla skoczków narciarskich. Niektórzy z nich wolny czas spędzają aktywnie. Jednym z nich jest Maciej Kot, który już w ten weekend wystąpi w XX Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Rajd ten odbywa się w dniach 1-3 kwietnia w Wieliczce. To nie jest pierwszy start dla Kota w tej imprezie. W ubiegłym roku zajął 7 i 11. miejsce. Ponownie wystartuje swoim samochodem Subaru Imprezą STI a jego pilotem będzie Zbigniew Cieślar. Na starcie rajdu pojawi się m.in znany polski kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.
– Nie miałem czasu na poważne przygotowania, więc nie stawiam sobie celów wynikowych, chcę się dobrze bawić. Poza tym, nie inwestuję zbyt dużo w samochód, stawiam raczej na wersję ekonomiczną – mówi Maciej Kot.

Jeszcze we wtorek 29 marca, Kot wraz z kadrą B przeszedł badania na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Nad wszystkim czuwał dr Michał Wilk, który przygotowuje dla skoczków plany treningów siłowych. – Chodzi o to, aby ćwiczenia były dobrane indywidualnie dla każdego. Skupiliśmy się na testach wpływu siły na moc i dynamikę. To pomaga w układaniu planów, bo można sprawdzić kto jakich obciążeń potrzebuje, aby być maksymalnie pobudzonym – tłumaczy Kot.

Życzymy Maćkowi udanego startu!

źródło: eurosport.onet.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.