Maciej Kot: To był bardzo trudny weekend dla wszystkich

 

DSCF3201Maciej Kot okazał się najlepszy podczas dzisiejszego jednoseryjnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Po zawodach mieliśmy okazję zadać mu kilka pytań.

Jak oceniasz pod względem organizacyjnym te zawody ?

To był bardzo trudny weekend dla wszystkich zawodników bo wczoraj przeszkadzał deszcz i głównym utrudnieniem był wolny najazd na progu. Niektórzy zawodnicy sobie z tym radzili, a niektórzy nie. Kiedy wstałem rano widziałem, że jest lepsza pogoda. Przede wszystkim brak opadów i temperatura bliska zera, więc wiedziałem, że te skoki na pewno będą dzisiaj lepsze. Jedynym problemem, który się pojawił był wiatr zdecydowanie bardziej niebezpieczny niż wczoraj. Był moment w którym było okej i niektórzy zawodnicy mieli więcej szczęścia, a drudzy trochę mniej. Myślę, że oddając dobre skoki w średnich warunkach można było uzyskać dobre miejsce.

Jak podsumował byś ten swój dzisiejszy występ ?

W tak trudnych warunkach przetrzeć się przez rywalizację bardzo mi pomogło, bo dawno nie startowałem w żadnych zawodach. Taki powrót do rywalizacji był mi potrzebny szczególnie po wczorajszym konkursie. Chciałem zbudować pewność siebie, która na zawody Pucharu Świata jest niezbędna. Bardzo mnie cieszy dzisiejszy wynik, lecz myślimy już o zawodach w Wiśle i Zakopanem, aby jak najlepiej w nich wypaść.

Jak podeszliście do tych zawodów, treningowo czy jednak z duchem rywalizacji ?

Zawody są zawodami nieważne jakimi. Trzeba dać z siebie wszystko i skoncentrować się na sto procent i skakać na maxa, to jest najlepszy trening wtedy. Można oddawać dobre skoki treningowe, ale walka w zawodach jest lepsza. Można wytrenować sobie tym psychikę oraz koncentrację. Puchar Kontynentalny dla niektórych jest takim sprawdzianem przed Pucharem Świata i w pewnym stopniu treningiem.

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.