Maciej Kot: Rozpiera mnie duma i radość że mogłem być częścią tej drużyny

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy sezon 2016/2017 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Maciej Kot w wywiadzie dla TVP podsumował ten sezon oraz opowiedział jakie cele stawia sobie na przyszły olimpijski sezon.

Piąty zawodnik Pucharu Świata ostatni konkurs zakończył na 14. miejscu,mimo wszystko nie krył zadowolenia podczas finałowych ceremonii. – To był wyjątkowy finał i wyjątkowy sezon. Oczywiście dzisiejszy konkurs nie zmieni całego sezonu, w końcu odebraliśmy upragniony Puchar Narodów pierwszy raz w historii, była to dla nas wszystkich wielka nagroda za cały sezon bo znaliśmy swoją wartość i wiedzieliśmy co możemy osiągnąć i co chcemy osiągnąć w tym sezonie. Była to dla mnie wielka radość i wielka duma stać na tym podium i być częścią tego zespołu.

Maciek podsumował cały sezon w kontekście indywidualnym jak i drużynowym, Polak nie krył radości wyszczególniając swoje osiągnięcia. – Wiele z celów indywidualnych jak i drużynowych udało się zrealizować: pierwsze podium w Lillehammer, które wspominam bardzo miło,pierwsze zwycięstwo w Sapporo i kolejne w Pjongczang, złoty medal drużynowy na Mistrzostwach Świata w Lahti, który był takim ukoronowaniem sezonu razem z Pucharem Narodów, wszystkie konkursy drużynowe bo w każdym stawaliśmy na podium i to też naprawdę smakuje wspaniale. Rozpiera mnie duma i radość że mogłem być częścią tej drużyny, skończyłem na piątym miejscu klasyfikacji generalnej, myślę że ta piątka w tym sezonie była mi przypisana i kto jak kto ale ja zasłużyłem na to piąte miejsce bo tych miejsc w moim wykonaniu było naprawdę wiele. Myślę, że to jest dobre miejsce być piątym skoczkiem na świecie, nie brzmi źle ale wciąż mam głód sukcesów, wręcz te dobre wyniki rozbudziły ten głód, chce bardzo ciężko pracować aby kolejny sezon był jeszcze lepszy bo wiem że jest rezerwa, czuję to, trener także to widzi i po tygodniu przerwy bierzemy się ostro do roboty aby kolejny sezon był jeszcze lepszy.

Reprezentant Polski opowiedział również o momentach tego sezonu, w których pozostał niedosyt. – Oczywiście, znajdą się takie konkursy z których nie byłem i nie jestem zadowolony, to wszystko jeszcze trzeba przeanalizować aby w przyszłości tych błędów nie popełniać. Myślę że każdy konkurs w którym wypadłem poza pierwszą dziesiątkę był konkursem nie do końca udanym dla mnie. Bo jednak chciałem trzymać poziom pierwszej dziesiątki, ale mimo wszystko byłem zawodnikiem jednym z takich najbardziej stabilnych jeśli chodzi o formę bo tylko raz w tym sezonie w Oberstdorfie wypadłem poza pierwszą piętnastkę, było kilka konkursów które ukończyłem na wysokim miejscu, ale mimo wszystko był niedosyt, chociażby Klingenthal gdzie prowadziłem po pierwszej serii i spadłem na piąte miejsce, także ja wnioski mam zapisane po każdym konkursie, ale jeszcze potrzebuje chwilę czasu aby przemyśleć i spiąć ten sezon taką jedną klamrą, wyciągnąć wnioski na przyszłość i wziąźć się ciężko do roboty.

Na koniec Maciej Kot wymienił cele o które będzie walczył w przyszłym olimpijskim sezonie. – Cel na przyszły sezon to przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie to jest impreza centralna i najważniejsza dla mnie. Celem są medale, bo myślę że szanse są i w konkursie indywidualnym i w drużynowym. Bardzo chciałbym zdobyć medal indywidualnie i drużynowo, wiem że jest to możliwe, i znając swoje możliwości i ambicję będę ciężko pracował aby to osiągnąć.

Źródło: TVP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.