Maciej Kot ocenia stan Wielkiej Krokwi w Zakopanem

Maciej KotMaciej Kot, który jest obecnie w kadrze B zakończył kolejne zgrupowanie. Po odbytych zgrupowaniach w Cetniewie, Szczyrku i Planicy, ostatnim przystankiem były treningi na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Zakopiańczyk nie ukrywa, że skocznia nie jest przygotowana tak jak powinna być. – Skakaliśmy na Wielkiej Krokwi. ciężko było przestawić się z Planicy, gdzie są nowoczesne tory najazdowe, a na Wielkiej Krokwi już mocno przestarzałe, liczą chyba ponad 10 lat. Z tym trzeba coś koniecznie zrobić, w ogóle cała skocznia wymaga modernizacji, bo jest niestety zaniedbana. Widzę, że teraz zabrano się do jej malowania, odświeżania, nie możemy się skompromitować podczas konkursu Letniej Grand Prix 2 sierpnia – podsumował Kot.

Skoczek narciarski w nadchodzącym sezonie będzie miał więcej startów w konkursach. Maciej Kot podkreślił, że jest naładowany pozytywną energią oraz jest podbudowany psychicznie. W nadchodzący weekend zakopiańczyk wystartuje w słoweńskim Kranj w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W Wiśle 18 lipca 2015 roku odbędą się Mistrzostwa Polski, w którym będzie bronić tytułu zdobytego w ubiegłym roku. Nie mogło zabraknąć w planach wystartowania w konkursach Letniego Grand Prix.

Źródło: www.dziennikpolski24.pl/www.skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.