Maciej Kot o sezonie 2014/2015

Maciej KotSezon 2014/2015 nie jest udany dla olimpijczyka z Sochi. Maciej Kot udzielił wywiadu dla Gazety Wyborczej, w którym podsumował dotychczasowe swoje występy w Pucharze Świata, kondycję pozostałych zawodników oraz decyzję trenera Łukasza Kruczka dotyczącą niepowołania zawodnika na Mistrzostwa Świata w Falun.

Maciej Kot w rozmowie z dziennikarzem wspomniał, że w tym sezonie skacze fatalnie. Dodał również, że ten sezon w Pucharze Świata jest dla niego stracony.

Odniósł się do wyboru zawodników na rozpoczynające się niedługo Mistrzostwa Świata w Falun. Polską kadrę będzie reprezentować 6 zawodników, w którym zabraknie jego, jako jednego z czołowych skoczków poprzedniego sezonu. Bardzo dobrze wypowiedział się o dyspozycji Kamila Stocha, który został porównany do zawodnika ze ścisłej czołówki. Dodał również, że jego  dyspozycja tak naprawdę zakłamuje sytuację w drużynie. Przypomniał również, że od początku sezony cała nasza reprezentacja skoczków skacze słabo i może nie być powtórki z konkursu drużynowego z Val di Fiemme, w którym skoczkowie wywalczyli medal.

Odnośnie pozostałych zawodników Kot dodał, że po Piotrku Żyle można wszystkiego się spodziewać. – Liczę na dobre występy Aleksandra Zniszczoła, który jest nadzieją polskich skoków – przyznał Kot. Najbliższe plany i występy Macieja Kota to wystartowanie w Pucharze Kontynentalnym, następnie ma on nadzieję,że wróci do rywalizacji w Pucharze Świata, gdzie chciałby odzyskać wiarę oraz motywację do ciężkiej pracy, która przygotuje go do kolejnego sezonu.

Źródło: Eurosport.onet.pl/Sport.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.