Maciej Kot: “Nowa grupa szkoleniowa. Nowa motywacja. Jest to coś pozytywnego!”

kocurMaciej Kot, od nowego sezonu zasili kadrę B, której trenerem jest Maciej Maciusiak. Zawodnik z Zakopanego, jednak nie uważa żeby to wpłynęło na niego źle. O swoich planach i oczekiwaniach opowiedział nam podczas konferencji Polskiego Związku Narciarskiego w Krakowie. 

Maciej Kot już nie jest podopiecznym Łukasza Kruczka. Zgodnie z decyzją trenerów i władz PZN został przesunięty do kadry B. Nie uważa jednak, że został zdegradowany czy odsunięty. Maciej Kot przyznał, że otrzymał dzięki temu nową motywację do treningów. – Nie rozpatrywałbym tego w kategoriach odsunięcia czy zdegradowania. Jest to po prostu nowa grupa szkoleniowa, nowa motywacja i dla mnie jest to coś pozytywnego. – przyznaje brązowy medalista w drużynie z Predazzo.

Już od 2 maja, Maciej Kot zacznie treningi pod kierownictwem Macieja Maciusiaka. Zapytaliśmy go, czego oczekuję od trenera kadry B – Oczekuję dobrej współpracy i dobrego zrozumienia. Na pewno jest inny pomysł na skakanie i inne podejście. To jest coś dobrego, zmiana troszkę takiej myśli. – odpowiada.

Zawodnik z Zakopanego, przyznał również, że nie czuję się odsunięty przez kolegów z kadry A. Ma również nadzieję, że będzie jeździł z nimi na zawody z cyklu Pucharu Świata – Sytuacje personalne się nie zmieniają. Na zawody będziemy jeździć razem. Również będzie sporo obozów, które spędzimy razem.

Wywiad wideo z Maciejem Kotem, znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.