Maciej Kot: Dzisiaj inni byli od nas lepsi

DSC02240

Maciej Kot nie krył nuty rozczarowania w swoim głosie po zajęciu 5 miejsca w konkursie na normalnej skoczni w ramach Mistrzostw Świata. Stwierdził jednak, że gdyby to był konkurs Pucharu Świata, ta pozycja by go zadowalała.

Zakopiańczyk mówił, że poziom zawodów był bardzo wyrównany, jednakże każdy z polskich zawodników mógł znaleźć w swoich próbach elementy wymagające poprawy. Podkreślał także brak szczęścia towarzyszący obu próbom – nawet przy dobrej wysokości po wyjściu z progu, nie było z czego odlecieć w dalszej części zeskoku. Nie miał jak korzystać z noszenia. – Straciłem też punkty w notach sędziowskich, na każdy skok przypadała strata koło 2 punktów do innych zawodników i nadal nie za bardzo wiem dlaczego – skarżył się zawodnik. – Nie jestem też jednak sędzią międzynarodowym, do końca się na tym nie znam – przyznał Polak. – Lądowania moje i Kamila wydawały mi się lepsze od skoczków z pozycji nad nami.

Zakończył pozytywnie myśląc o konkursie na dużej skoczni i uspokajając, że teraz czas przede wszystkim na dogłębną analizę i odpoczynek przed kolejnymi skokami.

Z Lahti dla Sportsinwinter.pl
Mateusz Król

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.