M. Kot: „Chcę iść dalej tą samą drogą”

maciej-kot

Maciej Kot to obecnie lider cyklu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. W sobotnim konkursie podzielił się drugim miejscem wraz ze Stefanem Kraftem. Po konkursie Polak znalazł trochę czasu na odpowiedzenie nam na kilka pytań.

– Skoki, jakie wykonałem były na dobrym poziomie, ten pierwszy był troszkę słabszy, ale drugi zdecydowanie wyszedł mi lepiej i dał szansę walki o podium – mówi Kot. – Warunki na skoczni nie miały wielkiego wpływu na rywalizację, wczoraj wyniki były bardziej loteryjne. Wiatr wiał z jednego kierunku i to jest najważniejsze, więc sądzę, że wygrał najlepszy – podsumowuje wyniki konkursu.

Skoczek uważa, że w każdym elemencie skoku może coś udoskonalić, jednakże w tym momencie najbardziej pracuje nad poprawieniem samego lotu. – Jest to obecnie pięta achillesowa, ale stosujemy taką metodę, iż na każdy miesiąc lub obóz mamy jakieś zadanie i chcemy coś poprawić – wyjaśnia.

 – W zimie, jak i w lecie chcę nadal kontynuować to, co robię teraz, czyli ciężko pracować i wykonywać zadania postawione przez trenera. Chcę iść dalej tą samą drogą – mówi o celach na przyszłe miesiące.

Z Hinterzarten, dla Sportsinwinter.pl,

Jagoda Wojas

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.