Łyżwiarze szybcy w coraz lepszej formie

fot. poznan.sport.pl
fot. poznan.sport.pl

Początek sezonu w łyżwiarstwie szybkim coraz bliżej. Nasi panczeniści zainaugurują go w Calgary, gdzie w dniach 13-15 listopada odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata. 

Nasi zawodnicy przebywają na zgrupowaniu w Inzell, gdzie podczas zawodów kwalifikacyjnych wypadli bardzo dobrze. Są tam zawodnicy od kadeta do seniora, którzy wielokrotnie pobijali swoje rekordy życiowe.
– Nikt tego nawet nie liczył, bo było ich tak dużo. Śmiało można powiedzieć, że został wykonany duży postęp od ubiegłego roku – mówi Wiesław Kmiecik, trener męskiej kadry.

Wysoką formę pokazało wielu zawodników. Swoje biegi w kwalifikacjach zwyciężyli: Natalia Czerwonka (1000 m), Piotr Michalski (500 m) oraz Konrad Niedźwiedzki (1000 i 1500 m), który wydaje się być w naprawdę wysokiej dyspozycji. Dystans 1500 metrów przejechał w czasie 1.46,59, co obecnie jest ósmym wynikiem na świecie. Z dobrej strony pokazał się również sprinter Piotr Michalski, który dwukrotnie wygrywał na dystansie 500 metrów (35,37 i 35,56 s).

Natalia Czerwonka, która przed poprzednim sezonem doznała poważnego wypadku, wraca do wysokiej formy.  W biegu na 1000 metrów pobiła swój rekord życiowy na europejskim torze (1.16,78).
– To były bardzo udane dla nas zawody. Widać było dobre przygotowanie do sezonu na tym etapie. W porównaniu do ubiegłego roku zaliczyliśmy zdecydowany progres. Zawodniczki już na pierwszych zawodach startowały na poziomie najlepszych wyników z ubiegłego sezonu. To jest naprawdę pocieszające i dobrze rokuje – podsumował trener kadry kobiet, Krzysztof Niedźwiedzki.

Zawodnicy i zawodniczki w Inzell pozostaną do 29 października ale już 3 listopada udadzą się do Calgary, gdzie odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata w tym sezonie. Do Kanady uda się aż 15-osobowa reprezentacja: Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Aleksandra Goss, Urszula Włodarczyk, Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Kłosiński, Piotr Puszkarski, Adrian Wielgat, Marcin Bachanek, Artur Waś, Artur Nogal oraz Piotr Michalski.

źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.