Łyżwiarstwo szybkie: Kuliżnikow złapany na dopingu. Waś: Smutek, złość i ulga

56490fedb70560_12885930Rekordzista świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 m, Paweł Kuliżnikow, został złapany na dopingu. Nieczystość wykryto także u mistrza olimpijskiego w sztafecie w short tracku Siemiona Jelistratowa. Obaj stosowali środek o nazwie meldonium.

To prawdziwa fala wykrywania dopingu w Rosji. Przedwczoraj do zażywania zakazanego środka przyznała się wielka rosyjska gwiazda tenisa – Maria Szarapowa. Zarówno ona, jak i Kuliżnikow z Jelistratowem, zażywali meldonium, które na liście zakazanych specyfików jest od początku tego roku. Paweł Kuliżnikow, który ma na swoim koncie też złoto mistrzostw świata, także za młodu był zawieszony za stosowanie niedozwolonych leków. – W tej chwili nie będę niczego komentował, nie mam żadnych informacji. Jutro ma być konferencja prasowa w Moskwie. Jedyną rzeczą, którą chcę powiedzieć – to, że jestem bardzo zły – komentował sytuacje trener rosyjskich panczenistów.

Fala krytyki na Kuliżnikowa wylewa się z różnych stron świata. Także nasi panczeniści wyrażali swoje zdanie na ten temat. – Myślałem że gość jest z innej planety że tak dobrze jeździ… A tu taka niespodzianka – napisał na swoim profilu na Facebooku Jan Szymański. Wynik testu Kuliżnikowa bardzo mocno przeżył Artur Waś, z którym Rosjanin rywalizował bardzo często. Nasz reprezentant napisał długi post na portalu społecznościowym. – W świetle dzisiejszego skandalu dotyczącego mojego rosyjskiego rywala Pawła Kuliżnikowa, doświadczam wiele mieszanych uczuć. Smutek, złość i wreszcie.. Ulga – pisał Waś na Facebooku. – Gdyby chłopak obrał czystą drogę najprawdopodobniej za kilka lat i tak byłby wielkim zawodnikiem, a jego kariera byłaby o tyle bardziej wartościowa – zwrócił uwagę Waś.

Pełny komentarz:
Waś

W najbliższy weekend w Heerenveen rozgrywane będą finałowe zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Kuliżnikow już wcześniej zapewnił sobie triumf na 500 m, na 1000 m prowadzi ex aequo z Kjeldem Nuisem. Czekamy jednak na decyzję komisji w jego sprawie.

Źródło: Eurosport.onet.pl / Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Łyżwiarstwo szybkie: Kuliżnikow złapany na dopingu. Waś: Smutek, złość i ulga

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.