Łyżwiarstwo szybkie: Czerwonka z dobrymi startami w PŚ, znamy składy na IO

fot. Reuters

Natalia Czerwonka już przed sezonem przyznawała, że ma za sobą najlepsze przygotowania w karierze. Jej forma rośnie, czego potwierdzenie mieliśmy w miniony weekend.

Piąta w sobotę na 1500 metrów i piąta w niedzielę na 1000 metrów. Z tak świetnymi wynikami z Erfurtu wyjechała Natalia Czerownka. Polska panczenistka była zdecydowanie najlepszą z naszych reprezentantów w miniony weekend. Na 1000 m startowały jeszcze Karolina Bosiek – 17. miejsce oraz Andżelika Wójcik – 23. lokata a na 1500 m Katarzyna Bachleda-Curuś, która zajęła 17. pozycję. Luiza Złotkowska nie ukończyła wyścigu.

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego poinformował też, że do o Korei polecieć mają ci, którzy wywalczyli przepustki dla naszego kraju. W polskiej kadrze nie mogło zabraknąć broniącego tytułu mistrza olimpijskiego na dystansie 1500 metrów Zbigniewa Bródki. Oprócz niego zobaczymy także: Katarzynę Bachledę-Curuś, Natalię Czerwonkę, Luizę Złotkowską, Karolinę Bosiek, Magdalenę Czyszczoń, Kaję Ziomek, Katarzynę Woźniak, Konrada Niedźwiedzkiego, Jana Szymańskiego, Artura Wasia, Artura Nogala, Piotra Michalskiego, Sebastiana Kłosińskiego oraz Adriana Wielgata. W short tracku wystartują Magdalena Warakomska, Natalia Maliszewska i Bartosz Konopko.

Źródło: Sport.tvp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.